GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2023 14:57   Güncelleme : 20-06-2023 14:57

Kırmızı: Vekillerimizin gayreti ile ayağa kalkacağız

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman İGC Başkanı Mehmet Cihan Akbilek ve Yönetim Kurulu üyeleri, Adıyaman Belediyesi Eski Başkanı Abdulkadir Kırmızı’yı Ziyaret ederek Adıyaman’ın eski günlerinden daha iyi olabilmesi için yapılacaklar üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

Kırmızı: Vekillerimizin gayreti ile ayağa kalkacağız

Eski Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı gerçekleştirilen ziyarette yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın asrın felaketini yaşadığını söyledi.
Deprem nedeniyle çok sayıda can kaybı yaşandığını, çok sayıda vatandaşın da sakat kaldığını aktaran Kırmızı, “Bir vatandaş olarak Depremin ilk anından itibaren bir dakika olsun memleketimi terk etmedim şu anda da hayatımızı konteynerde sürdürüyoruz. Memlekete hizmet etmek vatandaşımızın dertlerine ortak olmak yaralarını sarmak için her zaman sahadaydım.” dedi.
"Adıyaman olarak önümüze bakmamız lazım"
Çok çalışarak Adıyaman’ı yeniden ayağa kaldıracaklarını vurgulayan Kırmızı, şöyle konuştu:
“Adıyamanlılar olarak canla başla çalışarak memleketimizi tekrardan ayağa kaldıracağız inşallah. Tabi burada en çok görev hiç kuşkusuz siyasilere düşüyor, siyasetçilerimiz ne kadar çalışkan olursalar bu memleket o kadar çabuk ayağa kalkacaktır. 
Milletvekillerimizden Doç. Dr. Resul Kurt ve Doç. Dr. İshak Şan vekillerimiz gerçekten bilgili ve donanımlılar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a yakınlıklarından dolayı da Adıyaman hizmet daha çok ve daha hızlı geleceğine inancım tamdır. Cumhurbaşkanımızla bire bir görüşebilecek kariyerde olan vekillerimizdir.
İnanıyorum ki Milletvekillerimizde bu pozitif etkiyi memleketimize hizmet kazandırma noktasında var güçleri ile çalışıyorlardır, çalışmaya da devam edeceklerdir. Milletvekilleri şehrin her sorununu bilemez burada da en büyük görev Belediye Başkanına düşmektedir, Sayın Belediye Başkanı göreve geldiği günden buyana memleketin sorunlarını çözmek için ekibiyle birlikte canla başla çalışmakta ama sizlerde takdir edersiniz ki belediye ile bu iş bitmiyor, yapamadığı işleri projelendirerek, milletvekilleri ile istişare ederek, uyum içinde, hizmet odaklı çalışarak memleketin tüm sorunları çözüme kavuşacaktır.
Bizlerde Adıyaman’a gönül vermiş insanlar olarak siyasetçilerimizi destekleyeceğiz ve hep birlikte Adıyaman’ı eski güzel günlerine kavuşturacağız.”
 

Kaynak : PHA

EditörEditör