GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-02-2023 12:26   Güncelleme : 05-02-2023 12:26

Suriye’de kar yağışından etkilenen kamplar için 'acil yardım' çağrısı - Videolu Haber

İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki kamplarda yoğun kar ve yağmur yağışından etkilenen siviller için "acil yardım" çağrısında bulundu.

Suriye’de kar yağışından etkilenen kamplar için 'acil yardım' çağrısı  - Videolu Haber

Suriye’nin kuzeyindeki Afrin, Azez, El Bab, Çobanbey ve Cerablus bölgelerinde önceki gece kar ve yağmur yağışları etkili oldu. Yağışlar, binlerce ailenin yaşadığı çadır kampları olumsuz etkiledi. İHH İnsani Yardım Vakfı, aileler için ‘acil yardım’ çağrısında bulundu.
İHH Suriye Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Yakup Işık tarafından yapılan açıklamada, kamplarda kışı geçiren sivillerin kar yağışı nedeniyle yaşadığı zorlukların giderilmesi amacıyla yardım çalışması başlatıldığı bildirildi.
“Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi”
Işık, yağışın başladığı gece saatlerinden bu yana İHH ekiplerinin hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini belirterek, ‘‘Bazı çadırlar tamamen kullanılamaz hale geldi. Bölgede halen derme-çatma vaziyette kurulu bulunan çok sayıda kamp var.’’ dedi.
Tüm vicdan sahiplerini ‘‘İyilik Soğuk Geçirmez’’ diyerek desteğe davet eden Yakup Işık, şöyle konuştu: ‘‘Her zaman mazlumların yanında olan vicdan sahiplerini bugün de destek vermeye davet ediyoruz. Çünkü inanıyoruz ki iyilik soğuk geçirmeyecektir.’’

EditörEditör