SİYASET
Giriş Tarihi : 13-05-2023 20:07   Güncelleme : 13-05-2023 20:07

Memleket Partisi Kahta İlçe Teşkilatı’ndan toplu istifa

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Memleket Partisi İlçe Başkanı Muzaffer Yıldız ve yönetimi, görevinden istifa ederek, 14 Mayıs'taki seçimlerde Memleket Partisi’ni desteklemeyeceklerini açıkladı.

Memleket Partisi Kahta İlçe Teşkilatı’ndan toplu istifa

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin, kaset kumpaslarıyla cumhurbaşkanı adaylığından çekilmek zorunda bırakıldığını belirten Memleket Partisi Kahta İlçe Başkanı Muzaffer Yıldız, gelinen noktada ülkenin geleceği ve halkın huzuru noktasında ciddi endişeler taşıdığını vurguladı.
Hem Adıyaman olarak hem de ülke olarak gerçekten çok zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Memleket Partisi Kahta İlçe Başkanı Muzaffer Yıldız, yaptığı açıklamada; “Depremden sonra Adıyaman ve ilçeleri için yapılacak çok şey var. Bölgemiz, sahip olduğu tarihi dokusu, sanayisi ve tarımı ile çok daha fazlasını hak ediyor. Ülkemizin ve bölgemizin içinde bulunduğu durumun farkında olduğum için yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber dürüst ve ilkeli bir duruş sergiledik. Ama partimizin Genel Başkanı Muharrem İnce, kaset kumpaslarıyla cumhurbaşkanı adaylığından çekilmek zorunda bırakıldı. Çok büyük ideallerle yaklaşık bir yıldır kurucu ilçe başkanlığını yürüttüğüm Memleket Partisi Kahta İlçe Başkanlığından, yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber istifa ediyoruz. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde bu partiyi desteklemeyeceğiz. Bundan sonraki süreçte arkadaşlarımızla beraber Adıyaman’ımızın gelişmesi ve hak ettiği değeri bulması için elimizden ne geliyorsa yapma devam edeceğiz” dedi.

Kaynak : PHA

EditörEditör