GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-01-2023 12:57   Güncelleme : 16-01-2023 12:57

İKSAD Enstitüsü 'Türk Dünyası Etkileşimini Artırma ve Bütünleşme Projesini' tamamladı

İKSAD Enstitüsü'nün yürüttüğü Türk Dünyası Etkileşimini Artırma Ve Bütünleşme Projesi - Tdeabp 2021-2025, "Türk Dünyası'nın Yükselen Yıldızı, Genç Yetenek-2023 Festivali İstanbul"da tamamlandı.

İKSAD Enstitüsü 'Türk Dünyası Etkileşimini Artırma ve Bütünleşme Projesini' tamamladı

Projenin amacının Türk kültür ve sanatının en önemli dallarının çağdaş seyirlik sahne sanatları seviyesine ulaşmasına katkıda bulunmak ve Türk coğrafyalarında yaşayan yeteneklerin çocuk yaşta birbiriyle kaynaşmasını hedeflemek olduğunu söyleyen İksad Genel Sekreteri Dr. Kaldygul Adilbekova, festivale Kazakistan’dan ve Türkiye’den yüzün üzerinde genç ve çocuğun katılarak performans sergilediklerini söyledi.
Etkinliğimize katkı ve desteklerinden dolayı Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Osman Bozali'ye, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday'a, ADGSL öğrencileri ve hocalarına, Kazakistan Kültür Bakanlığı, İl Kültür Müdürlüğü ve Mangistau il Müdürü Salmurzin'a KATEAD ve Üsküdar Belediyesi mensuplarına teşekkür eden Dr. Kaldygul Adilbekova projelerinin diğer Türk Cumhuriyetlerini de kapsayacak şekilde 2023 yılı içerisinde devam edeceğini sözlerine ekledi.

EditörEditör