GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-08-2023 18:20   Güncelleme : 14-08-2023 18:20

Depremzede çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtıldı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'a temaslarda bulunmak üzere gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Adıyaman Belediyesini ziyaret ederek, AK Parti İl Başkanlığı'nda parti üyeleri ile bir araya geldi.

Depremzede çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtıldı

Bakan Yumaklı, daha sonra depremde hayvanlarını kaybeden çiftçilere hayvan dağıtımına katıldı.
Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremden etkilenen 11 ilin içinde en çok yıkımın yaşandığı Adıyaman'da temasların ardından çiftçileri ziyaret eden Bakan Yumaklı, hayvanlarını kaybeden üreticilere küçükbaş hayvan dağıtım törenine katıldı. Çitçilerin sorun ve taleplerini dinleyen Bakan Yumaklı, hayvanları teslim etti.
Dağıtım töreninde konuşan Bakan Yumaklı,"Üreticilerimize hayvanlarını verirken, geçmişte onların elindeki hayvanların türüne, cinsine yada ırkına bakmaksızın TİGEM'in hem verim hem de kalite açısından üst düzey hayvanlarını getirip onlara veriyoruz. Tarımsal üretimde önemli illerimizden birisi olan Adıyaman'da hayvancılığı daha da geliştirmek istiyoruz. Dağıtımlara devam ediyoruz. Yaklaşık 26 bin civarında arılı kovan telefatı da vardı, onları da bu ay itibariyle inşallah bütün hak ediş sahiplerine teslim edeceğiz. Kanatlı hayvan telefatıyla ilgili bütün hazırlıklarımız bitti. Onları da bu ay sonu itibariyle tamamlamış olacağız"dedi.
Bakan Yumaklı, daha sonra Ankara'ya gitmek üzere kentten ayrıldı.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör