EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-07-2023 23:38   Güncelleme : 14-07-2023 23:38

Aşcı'nın 15 Temmuz mesajı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Aşcı'nın 15 Temmuz mesajı

Milli iradenin eşsiz kahramanlıkla bertaraf edildiği 15 Temmuz'u 7'inci yılını hep birlikte idrak ettiklerini belirten Ramazan Aşcı,"15 Temmuz, ülkemizin demokratik düzenine ve milli birliğine yönelik hain bir darbe girişimine maruz kaldığımız gündür. Milli iradenin eşsiz kahramanlıkla bertaraf edildiği, Ülkemizin bekasını, devletimizin bölünmez bütünlüğünü ve milli birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz anlamına gelen bir olayın 7’inci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz. FETÖ/PDY terör örgütünün planlı bir şekilde gerçekleştirdiği bu hain darbe girişimine, milletimiz Çanakkale ve İstiklal Harbi gibi dönemlerde olduğu gibi vatan ve bayrak sevgisiyle dolu kalpleriyle karşı koymuştur. İman dolu göğüsleriyle adeta çelikten bir set oluşturarak ülkemizin birliği ve beraberliği ile milletimizin istiklaline kast edenlere geçit vermemiştir. 15 Temmuz gecesi milletimizin kahraman evlatları, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara inmiş ve güvenlik güçlerimizin yanında yer alarak vatanı her ne pahasına olursa olsun koruyacaklarını ve kahramanlık destanı yazabileceklerini göstermiştir."dedi.
15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhu ve Kuva-i Milliye bilincinin ortaya çıktığı kutlu bir mücadeleyle yenildiklerini söyleyen Aşcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"15 Temmuz, Türk milletinin yeniden doğuşunun ve yükselişinin destanıdır. Tanklar, toplar ve zorba zihniyeti, millet iradesi karşısında hiçbir anlam ifade etmemiştir. Milli iradeyi görmezden gelenler, 15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhu ve Kuva-i Milliye bilincinin ortaya çıktığı kutlu bir mücadeleyle yenilmişlerdir. Bu mücadele, vatan söz konusu olduğunda milletimizin hiç düşünmeden aynı safta birlik ve beraberlik içinde omuz omuza duracağını ve vatanından, bayrağından, hürriyetinden ve birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, Demokrasi Destanı'nı yazan tüm kahramanlarımızı gönülden anıyor, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize bir kez daha yüce Allah'tan rahmet diliyor ve gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum"
 

Kaynak : PHA

EditörEditör