Güncel
Giriş Tarihi : 16-08-2022 22:46   Güncelleme : 16-08-2022 22:46

Toplum Merkezi 450 kişiye aşure ikram etti

Adıyaman Türk Kızılay Toplum Merkezi bolluk ve bereketi simgesi olan Muharrem Ayı dolayısı ile çeşitli etkinlikler düzenleyerek 450 kişiye aşure ikramında bulundu.

Toplum Merkezi 450 kişiye aşure ikram etti

Bolluk ve bereketi simgesi olan Muharrem Ayı dolayısı ile çeşitli etkinlikler düzenleyen Adıyaman Türk Kızılay Toplum Merkezi 450 kişiye aşure dağıttı.
Türk Kızılay Toplum Merkezleri ülkedeki tüm dezavantajlı gruplara yönelik, psikososyal destek, koruma, işe yönlendirme, mesleki eğitimler, sağlık, dil eğitimleri ve seminerler aracılığı ile hizmet veriyor.
Adıyaman Toplum Merkezi, Muharrem ayından dolayı, birlik beraberliğe vurguda bulunmak adına 5’i göçmen ve 5’i yerel halktan oluşan kadın ile aşure etkinliği düzenleyerek, 450 kişilik aşure yapıp, Toplum Merkezi gönüllüleri ve personelleri ile dağıtımını gerçekleştirdi.
Toplum Merkezi Yöneticisi Lidya Duran, birlikte yaşama kültürünü destekleyen bu tarz sosyal uyum faaliyetlerini önemsediklerine vurgu yaparak; bereket, paylaşma, birlik ve beraberliğin simgesi olan aşure gününün de ülkede saygı ve sevgi tohumunu ekmesini temenni ettiğini belirtti.

 

Kaynak: PHA
İçerik Editörüİçerik Editörü

İçerik Editörü