Güncel
Giriş Tarihi : 24-07-2022 11:49   Güncelleme : 24-07-2022 11:49

Vali Çuhadar'dan '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Çuhadar'dan '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' mesajı

Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basının önemli görevler üstlendiği bir gerçek olduğunu belirten Vali Çuhadar,"Türk basınında sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümünde basın meslek ilkelerinden taviz vermeksizin halkı doğru bilgilendirmek için gece gündüz demeden, bu mesleğe yıllarını veren, kalemini doğruluktan ayırmayan tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı tebrik ediyorum. Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir mesuliyeti de üstlenmektedir."dedi.
Adıyaman'ın kalkınması ve gelişmesi için özveriyle görevini yerine getiren basın çalışanlarına başarılar dileyen Vali Çuhadar, mesajının devamında şu sözleri ifade etti:
"Dün olduğu gibi bugün ve yarında  basınımızın doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber verme, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturma ve toplumu aydınlatma işlevini yerine getirirken ülkemizin aydınlık geleceğine katkılar sunacağına yürekten inanıyorum. Bu anlamlı günde Adıyaman’ımızın kalkınması ve gelişmesi için büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdüren, doğru ve eksiksiz haber veren, basın meslek ilkeleri ve basın ahlak esaslarından ayrılmadan özel hayata ve kişilik haklarına saygılı tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, çalışma arkadaşlarım olarak gördüğüm kıymetli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece-gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin basın sektörüne emek veren, akıl ve alın teri akıtan tüm basın mensuplarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

 

Kaynak: PHA
İçerik Editörüİçerik Editörü

İçerik Editörü