Güncel
Giriş Tarihi : 09-10-2021 17:58

Türkiye Tohum Yetiştiricileri Ankara’da buluştu

Türkiye Tohum Yetiştiriciler Alt Birliği Başkanı Hacı Ömer Güler başkanlığında tohum yetiştiricilerin sorunlarla ilgili toplantı Ankara Kızılcahamam'da yapıldı.

Türkiye Tohum Yetiştiricileri Ankara’da buluştu
Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı,  Ankara Kızılcıhamam'da düzenlenen  tohum yetiştiricilerin sorunları ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldı. 
Ankara'da toplanan Türkiye Tohum Yetiştiricileri programında konuşan Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı,"Küresel rekabetin acımasızca hüküm sürdüğü günümüzde küresel salgın koşullarında da bir çok sektörle birlikte bileşim ve iletişim sistemlerinde hızlı ve köklü değişiler yaşanmaktadır. Tüm sektörlerin olduğu gibi tarım ve tohumculuk sektörlerinin de bu değişime ayak uydurması bir zorunluluk haline gelmiştir. Sürekli değişen şartları takip edebilmek, yakalayabilmek ve bu şekilde rekabet gücü kazanmak, yeni ürün veya bilgi üretmek üretimde maliyeti azaltabilmek kaliteyi arttırmak, ülke kaynaklarını verimli kullanmak, ekonomik kalkınma ve refahı sağlamaktan gelir.Çiftçilerimizin başta girdi fiyatlarının yüksek oluşu ile ilgili sorunlar görüşüldü. Bütün tohum üreticilerimizin sorunları sıkıntıları dile getirildi.  Çiftçi sorunları kayıt altına alındı. Üreticilerimizin sorunlarını gerekli mercilere ileteceğiz"dedi.
 
Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA