Güncel
Giriş Tarihi : 04-10-2021 15:36

Başkan Kılınç: Her canlının kıymetini bilelim - Videolu Haber

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, '4 Ekim Hayvanları Koruma Günü' nedeniyle öğrencilerle birlikte Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Başkan Kılınç: Her canlının kıymetini bilelim

 - Videolu Haber

'4 Ekim Hayvanları Koruma Günü' nedeniyle 3 ve 4 sınıf öğrencilerle Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü'nde bir araya gelen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, burada minik öğrencilerle birlikte barınakta tedavi gören köpeklere mama vererek, öğrenciler ile birlikte köpeklerin kalp atışını dinledi.

“Bizim için her canlı çok önemli”

Her canlının kıymetini bilinmesi gerektiğini ve bunların belli bir misyonu olduğunu dolayısı ile onları aç susuz bırakmamak adına daha duyarlı olalım olmaya davet eden Başkan Kılınç, “'4 Ekim Hayvanları Koruma Günü' bizde bu anlamda bir farkındalık olsun diye 3 ve 4 sınıf öğrencilerimizi evlatlarımızı Adıyaman Belediyesine ait olan hayvan barınağımızı ziyarete getirdik. Çocuklarımız çok heyecanlı hayvanları görünce çok daha mutlu oluyorlar. Çocuklarımız temiz bir fıtrata sahipler, hayvanlarda tabiatı gereği masum hayvanlar dolayısı ile iki masum canlının yan yana gelmesi güzel bir heyecan ve sinerji yarattı. Bizim için her canlı çok önemli, Rabbimizin yaratığı her canlıya kıymet veriyoruz. Bu yerimiz biraz küçük ama geniş bir yer tahsis edildi. İnşallah geniş bir alanda ameliyathanesi olan sokak hayvanlarımızı daha güzel bir imkan sağlanacak bir yerimiz olacak.  Buradan tüm insanlığa seslenmek istiyorum. Her canlının kıymetini bilelim bunların belli bir misyonu vardır ve masumlardır dolayısı ile onları aç susuz bırakmamak adına daha duyarlı olalım ve sahip çıkalım bunlarda eko sistemin bir parçası ve tabiattaki denge ekolojik dengeyi sağlayan canlılardır bunlarında kıymetini bilmemiz gerekiyor "dedi.

Başkan Kılınç'ın açıklamasının ardından barınağa gelen minik öğrencilerle birlikte, yüz boyaması yaparak köpeklerin kalp atışını dinledi. Ziyaret, öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesi ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA