Güncel
Giriş Tarihi : 22-09-2021 17:52

Şanlıurfa Anadolu’nun en büyük fuarına ev sahipliği yapıyor - Videolu Haber

Anadolu’nun en büyük mobilya fuarı organizasyonu olan ‘4. Şanlıurfa Mobilya ve Evlilik Hazırlıkları Fuarı’ evlilik hazırlığında olan veya evlerini yenilemek isteyen vatandaşlar için Şanlıurfa Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.

Şanlıurfa Anadolu’nun en büyük fuarına ev sahipliği yapıyor

 - Videolu Haber

Paydaş kurumların destekleriyle mobilya sektörünün güçlü markalarını bir araya getiren 4. Evlilik Hazırlıkları ve Mobilya Fuarında, yeni sezon gelinlik ve damatlık tasarımları, ünlü markaların avantajlı ürünleri, yeni trend mobilya grupları ve evlilik hazırlıklarında ihtiyaç duyulan tüm ürün ve hizmetler görücüye çıktı. Fuarda ayrıca "Geleneksel Aile Yaşamında Urfa Fotoğraf Sergisi" de alana gelen vatandaşların beğenisine sunuldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Fuar Merkezinde 4. Şanlıurfa Mobilya ve Evlilik Hazırlıkları Fuarının açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Beyazgül’e AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şefik Bakay, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade, AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk eşlik etti.

Açılışın ardından fuar alanını gezen Başkan Beyazgül, “Geleneksel Aile Yaşamında Urfa Fotoğraf Sergisi" ile alanda Şanlıurfa’ya özgü “Asbap Gecesi” kültürünün mizansenini izledi.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın fuarlar şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

“Şanlıurfa bir fuar merkezi konumuna geldi”

Şanlıurfa bir fuar merkezi konumuna geldiğine dikkat çeken Başkan Beyazgül, açıklamasında; “Turizm ve fuarcılık birbirini destekleyen alanlardır. Fuarın Şanlıurfa’da yapılması bölgeyi olumlu yönde etkiler. Turizme ilgisi olanların Şanlıurfa’ya geldiklerinde burada düzenlenen fuarları da ziyaret ederek ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabilmektedirler. Şanlıurfa ören yerleri ziyaret sayısına bakıldığında diğer bölgeleri ikiye katlamıştır. Şanlıurfa’da fuarların sayısının artması sivil toplum kuruluşlarımızla ve halkımızla iç içe birlikte çalışmamızın bir getirisidir. Biz Şanlıurfa’yı tanıtırken arkası boş bir şehri tanıtmıyoruz. Arkası dolu ve güçlü bir şehri tanıtıyoruz” dedi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Peltek ise, Şanlıurfa’da fuarların açılmasından son derece memnun olduğunu belirterek START Fuarcılığa teşekkür etti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şefik Bakay’da fuarın açılışında yaptığı konuşmada Şanlıurfa’nın fuarlarla birlikte daha da geliştiğini dile getirdi.

Şanlıurfa Evlilik Hazırlıkları ve Mobilya Fuarı, 10.00 -21.00 saatleri arasında 26 Eylül’e kadar açık olacak.

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA