Güncel
Giriş Tarihi : 20-09-2021 14:56

Adıyaman Belediyesi, İKA’yla güç birliği yaptı

Adıyaman Belediyesi, tütün ile birlikte en önemli tarımsal ürünü olan bademini tüm dünyanın tatması için İpekyolu Kalkınma Ajansı’yla (İKA) protokole imza attı.

Adıyaman Belediyesi, İKA’yla güç birliği yaptı

2020 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında desteklenecek olan ‘Acı ile Tatlı Buluşuyor, Adıyamanlı Kadınlar Adıbadem Üretiyor’ isimli projesi, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın makamında İKA yetkilileri arasında yapılan imza töreniyle ilk adım atıldı.

“Bademimizi tüm dünya tadabilecek”

İmzalanan protokol sonrası proje hakkında bilgi veren Başkan Kılınç, “İpekyolu Kalkınma Ajansı ile Belediyemiz arasında gerek kadınlarımıza istihdam sağlamak, gerekse Adıyaman’ımızın en önemli tarımsal değerlerinden bir tanesi olan bademimizi tüm dünyaya tanıtmak adına ‘Acı ile Tatlı Buluşuyor, Adıyamanlı Kadınlar Adıbadem Üretiyor’ projesini hayata geçirmek için gerekli adımı attık. Proje kapsamında, Adıyamanlı bayanlar tarafından badem ürünlerinden hazırlanacak olan 5 çeşit tatlı, ulusal ve uluslararası çiğköfte zincirleri aracılığıyla pazarlanacak. Böylelikle hem yeni istihdam alanları açılmış olacak, hem de bademimizi tüm dünya tadabilecek” dedi.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA