Güncel
Giriş Tarihi : 19-09-2021 15:36

‘Daha Temiz Bir Adıyaman’ için el birliği yaptılar

Dünya Temizlik Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak için bir araya gelen Adıyamanlılar, Let’s do it Türkiye’nin öncülüğünde gerçekleşen ve Adıyaman Belediyesi’nin de destekçileri arasında yer aldığı programda Ali Dağı Mesire alanını pırıl pırıl yaptı.

‘Daha Temiz Bir Adıyaman’ için el birliği yaptılar

18 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Let’s do it Türkiye’nin öncülüğünde STK temsilcisi, öğrenci ve gönüllü vatandaşlar bir araya gelerek, farkındalık oluşturdu.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ile Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Turgut’un da katılarak çöp topladığı etkinlikte, doldurdukları poşetlerle mesaj veren gönüllüler, insanları çevreye karşı daha duyarlı olmasını istedi.

“Ali Dağı’nda temizlik seferberliği gerçekleştirdik”

Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, katılımcılara teşekkür ederek, “Bugün 18 Eylül Dünya Temizlik Günü. Adıyaman’daki gönüllülerimizle birlikte ilimizin en büyük mesire alanlarından bir tanesi olan Ali Dağı’nda temizlik seferberliği gerçekleştirdik. Umarım ki sadece Adıyaman halkı değil, bütün dünya çevreyi kirletmeme konusunda biraz daha duyarlı olur. Farkındalık oluşturmak adına güzel bir etkinlik yaptık. Umarız bu farkındalık çalışması herkese örnek olur. Destek veren tüm STK’larımıza ve etkinliğe katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çevre temizliğinin sadece bugüne has olmaması gerektiğini söyleyen duyarlı vatandaşlar ise, “Dünya Çevre Temizleme Günü olarak böyle bir etkinlik yaparak farkındalık oluşturmak istedik. Umarız bu farkındalık toplumumuza da örnek olur ve sadece bugüne has değil diğer günler için de bir umut olur” diye konuştu.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA