Güncel
Giriş Tarihi : 15-09-2021 16:12

Başkan Kılınç: Gençlerimize her türlü desteği sağlayacağız - Videolu Haber

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ile Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı kapsamında kampüs içerisinde öğrencileri karşılayarak, Adıyaman hakkında bilgi verdi.

Başkan Kılınç: Gençlerimize her türlü desteği sağlayacağız


 - Videolu Haber

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı kapsamında Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ile Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, kampüs içerisinde kurulan standa öğrencileri karşılayarak, kent hakkında üniversite ve Adıyaman hakkında bilgi vererek kenti tanıtan kitapçık hediye etti.

"Gençlerimize her türlü desteği sağlayacağız"

Kampüs alanında öğrenciler ile bir araya gelen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Öğrencilerimize bir kez daha başarılar diliyorum. Hocalarımız, rektör hocamız sağ olsunlar öğrencilerimiz için çok güzel bir ortam hazırlamışlar. İnşallah başarılı bir öğretim yılı olur. İlimize gelen öğrencilerin hepsi bizim misafirlerimizdir. Bu kardeşlerimiz şehrimizin tanıtımı noktasında birer aracı durumundalar. Gerek tarihi, gerek kültürü, gerekse gastroenteroloji açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Adıyaman’ımız için bu arkadaşlarımız da bir takım etkinlikler yapacaklardır. Yerel yönetimler olarak bizde gençlerimize her türlü desteği sağlamakla mükellefiz. Bu gençlerimiz için buradayız. Tekrar şunu belirtmek isterim ki, eğitim oldukça önemli bir konu. Belediye olarak biz de eğitim konusuna hassasiyetle yaklaşıyoruz. Bu açıdan, ilimizde YKS’de başarı elde ederek bu yıl ilk 20 binde olan kardeşlerimize ekonomik destekte bulunmaya karar verdik. Hem sözelde, hem sayısalda, hem de eşit ağırlık olarak bakıldığı zaman yaklaşık 60 bin TL’lik bir destekten bahsetmiş oluruz. Şu ana kadar çok yoğun bir başvuru oldu. Bu bizi sevindiriyor Adıyaman'ın bu konuda başarılı olduğunu gösteriyor. İnşallah bu çıtanın çok daha yükseleceğini düşünüyorum. Bu gençlerimize her türlü desteği vereceğiz, onlarında birer bilim adamı ve mesleklerinde ileri düzeye gelmeleri için çaba göstermelerine katkı sağlayacağız. Tekrar hayırlı olsun, başarılar diliyorum” diye konuştu.

"Birliktelik içindeyiz hepimiz hizmet için varız"

Daha sonra söz alan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ise, "Üniversitemiz bu pazartesi açıldı bugün 3. gününe girdik. Öğrencilerimiz yavaş yavaş geliyor, mutluyuz. Şehir hep el ele öğrencilerimiz için buradalar, çünkü bu kardeşlerimiz hepimizin misafirleri. Kapılarda PCR ve HES kodu uygulaması yapıyoruz. Aşılama uygulaması yapıyoruz ve aşı sorgulaması yapıyoruz. Yine 2 noktamıza aşı yaptırmak isteyen öğrencilerimiz için 3 stant kurduk. Pazartesinden beri yaklaşık 400 tane çalışanımız ve öğrencimiz aşılarını yaptırdılar. Eksik aşıları olanlarda bu noktada yaptırabiliyor. Sayın Belediye Başkanımız bu konuyu detaylı anlattı, biz üniversite ve yerel yönetimler olarak hakikatten bir birliktelik içindeyiz. Hepimiz hizmet için varız. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz, bizim çocuklarımız, onların bütün sorunlarını çözmek üzere buradayız. Ben onlara hayırlı ve uğurlu bir eğitim yılı diliyorum. 3 bin 710 kadromuz var. Civar üniversitelere göre daha iyiyiz ama ek kontenjanlar var, bin küsur tane sanırım, onlarda dolacaktır. Yani bizim hedefimiz bu yıl Adıyaman Üniversitesine 3.500 üzerinde öğrenci gelmesi. Şu an anda 2 bin 230 tane öğrenci gelmiş, kayıt yapmış ve başlamış durumda. Tabi mezunlarımız da var. İlçelerde biraz sayımız azaldı. Özellikle Gölbaşı'nda yurt olmadığı için azaldı ama biz sayın valimizle konuştuk. Gölbaşı'na da Besni'de ki; yurtlarda konaklatmayı düşünüyoruz. Ben dün Gölbaşı ve Besni'yi ziyaret ettim, evet buralarda ilçelerde öğrenci sayısı az ama bu pandeminin, bir de sosyal faaliyetlerin getirdiği şeyler olabilir. İnşallah bunların üstesinden geleceğiz" dedi.

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA