Güncel
Giriş Tarihi : 15-09-2021 16:02

Gaziantep’te ulaşım ve trafik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından “Gaziantep’te Ulaşım ve Trafik Bilgilendirme Toplantısı” bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gaziantep’te ulaşım ve trafik bilgilendirme toplantısı yapıldı

Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Ulaşım Ana Planı ve kentteki yeni trafik düzenlemeleri hakkında Başkan Fatma Şahin’in yönetiminde ‘ulaşım’ ve ‘trafik’ başlığına ilişkin yeni projeler anlatılırken, yol çalışmaları, köprülü kavşakların son durumu hakkında gazetecilere bilgiler verildi.

Başkan Şahin; “Şehirdeki seyahat sürelerini azaltmayı hedefliyoruz

Toplantının devamında Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehir planlamasında ulaşımın önemine değinerek, arazi kullanımı ve çevre ilişkisi konusunda alternatif yollar yaratarak şehrin ulaşım kanallarının arttırılması gerektiğine dikkati çekti.

Ulaşım Ana Planı ile kent merkezindeki araç durumunda seyahat süresini azaltmayı hedeflediklerini belirten Başkan Fatma Şahin, “Bu amaç doğrultusundaki planlar çevre yolu ilişkisine dayandırılarak şehrin tasarımına dahil edildi. Gaziantep küçük İstanbul. Su ve ulaşım konusunun metropol şehirler için iki önemli unsur. Düzbağ ile su sıkıntılarını kökten çözüme kavuşturduk. D-400 Karayolu’ndaki asfalt çalışmalarını da okulların açılmasından önce bitirerek, ekibinin yaklaşık 3 sürecek bir çalışmayı bir aylık kısa bir sürede tamamladı” dedi.

“Ulaşım koordinasyon merkezinin işleyişi anlatıldı”

Ulaşım Daire Başkanı Hasan Kömürcü ise, yaptığı açıklamada; GAZİRAY Banliyö araçları, GAZİRAY Merkez İstasyonu, Çevreyolu ve bağlantı yollarının iyileştirilmesi, Gaziantep Ulaşım Ana Planı Uzun Vade Projesi, raylı sistem hatları hakkında bilgi verdi.

Kentteki trafik yönetimini dört ayaklı bir sandalyeye benzeten Kömürcü, kentte ulaşım koordinasyon merkezinin çalışma işleyişi ve diğer yatırımlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Toplantı, basın mensupları ile protokolün birlikte hızlı tren, metro, banliyö ulaşım çeşitlerinin bir arada bulunduğu aktarma istasyonunda incelemelerde bulunmasıyla sona erdi.

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA