Güncel
Giriş Tarihi : 14-09-2021 15:10

Okul kantinleri ve yemekhaneler denetlendi - Videolu Haber

Türkiye genelinde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun talimatıyla zabıta ekipleri, okulların kantin ve yemekhanelerini tek tek denetledi.

Okul kantinleri ve yemekhaneler denetlendi

 - Videolu Haber

Ceylanpınar Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin güvenilir gıdalara ulaşabilmesi için okul kantinleri ve yemekhanelerinde denetim yaptı.

Denetimde hijyenik koşulların sağlanıp sağlanmadığı, yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihleri ve ürünler incelendi. Ekipler, korona virüs (Covid-19) ile mücadelede öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda yiyecek ve içecek tüketmelerini sağlamak amacıyla denetimlerin yapıldığını ve süreceğini belirtildi.

“Çocuklarımızın geleceği için denetimlerimiz sürecek”

Denetimlerle ilgili açıklama yapan Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Canpolat, “Pandemi dolayısıyla uzun bir süredir okullarımızın tatil olduğundan dolayı yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte ve aynı zamanda Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’nun talimatları doğrultusunda rutin denetimlerimiz sürekli devam etmektedir. Özellikle okulların kantinleri yurtların yemekhaneleri aş evleri benzeri alanlarda çocuklarımızın geleceği, sağlığı, huzuru için aralıksız olarak denetimlerde bulunuyoruz ve bulunacağız. Zabıta ekipleri olarak her zaman sahadayız denetimlerimizi aralıksız olarak gerçekleştireceğiz” dedi.

“Öğrencilerimizin sağlığı bizlere emanet”

Ceylanpınar Belediyesi Gıda Teknikeri Abdulkadir Yalçın ise, “2021-2022Eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve tüm velilerimize hayırlı olmasını temenni dileklerimi iletiyorum. Bu hususta Covid-19 ile mücadele kapsamında okullarımızda yüze eğitime geçildiğinden ötürü okul kantinlerimizi, okuldaki pansiyonlarımızı, yemekhanelerimizi, Zabıta Müdürümüz Mehmet Canpolat ile birlikte zabıta ekiplerimizle rutin gıda kontrollerimizi yaptık. Bu hususta başta Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu, beyin talimatları doğrultusunda öğrenci arkadaşlarımızın sağlığı, bizlere emanet olduğu gibi tüm denetimlerimizi aralıksızca yapacağız” diye konuştu.

Ceylanpınar’daki tüm okullardaki, kantin, çay ocağı ve yemekhanelerde denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, işletmecilere uyarılarda bulunarak, kurallara uymamaları halinde cezai işlem uygulanacağını bildirildi.

 

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA