Güncel
Giriş Tarihi : 14-09-2021 15:08

Karaköprü’de evde bakım hizmeti sürüyor - Videolu Haber

Şanlıurfa’nın Karaköprü Belediyesiyle kaymakamlığının ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, yaşlı ve dezavantajlı vatandaşlara evde bakım hizmeti devam ediyor.

Karaköprü’de evde bakım hizmeti sürüyor

 - Videolu Haber

Karaköprü Kaymakamlığı ile birlikte yürütülen 'Yaşlılarımız yalnız değildir' projesi ile evde bakıma muhtaç yaşlı ve dezavantajlı vatandaşlar ile ailelere evde bakım desteği veriliyor.

Evde bakım hizmeti için oluşturulan ekip, tespit edilen yaşlı veya engelli vatandaşların evlerine giderek kişisel bakım, temizlik ve ev temizliği işlerini yapıyor.

“Yaşlı, dezavantajlı vatandaşlarımıza destek vermek bizim görevimizdir”

Evde bakım hizmeti ile gönüllere dokunduklarını söyleyen Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Yaşlı, dezavantajlı vatandaşlarımızın her zaman yanında olmak ve onlara her anlamda destek vermek bizim görevimizdir. Onları ziyaret ettiğimizde de her zaman onların yanında olacağımızı söylüyoruz Görevli arkadaşlarımız ihtiyaç sahibi yaşlı veya dezavantajlı vatandaşlarımızın evine giderek kişisel ve ev temizliğini yapıyor. Tabi bu vatandaşların hayır dualarını da almış oluyoruz” dedi.

Başkan Metin Baydilli, pandemi sürecinde de ekiplerin özverili bir şekilde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Evde bakım ve temizlik hizmeti alan vatandaşlar ise, yapılan hizmetlerden dolayı memnun olduklarını belirterek, yetkililere teşekkür ettiler.

 

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA