Güncel
Giriş Tarihi : 09-09-2021 17:36

Başkan Kılınç: Atatürk Bulvarını Adıyaman’a yakışır bir hale geleceğiz

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi ile Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü tarafından yenilenme çalışmalarının sürdürüldüğü Atatürk Bulvarında incelemelerde bulundu.

Başkan Kılınç: Atatürk Bulvarını Adıyaman’a yakışır bir hale geleceğiz

Atatürk Bulvarı’nda sürdürülen çalışmaları inceleyen Başkan Kılınç, yenileme ve düzenleme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin asfaltlama çalışmalarını inceleyen Başkan Kılınç, sorumlulardan yapılan çalışmaların hakkında bilgi aldı.

“Atatürk Bulvarı baştan sona yenilenecek”

 İncelemeler sonunda son durum hakkında açıklama yapan Başkan Kılınç, “Asfalt ve kaldırımı yenilenecek olan bulvarın tamamlandıktan sonra ışıklandırması ve peyzajı ile Adıyaman’a yakışır bir hale geleceğiz. Şehrimizin vitrini konumunda bulunan Atatürk Bulvarımızdaki asfalt yaklaşık 20 yıllık bir asfalttı. Üzerinden çok ciddi bir süre geçtiği için yenilenmeye ihtiyaç duyuyordu. Bu konuda yaptığımız talebe olumlu yanıt veren Karayolları Bölge Müdürlüğümüz, Eğriçay Köprüsünden Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağına kadar devam edecek olan yenileme çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Toplam uzunluğu 12 kilometre olan ancak çift taraflı düşünüldüğünde toplamda 24 kilometrelik Atatürk Bulvarı yenileme çalışmaları kapsamında tüm asfalt, yan yollar ve kaldırımlar ile bordur taşları baştan sona yenilenecek. Kaldırımlarda bazalt taşları kullanılacak. İnşallah tamamlandığında, çevre düzenlemesi ve aydınlatmasıyla birlikte Atatürk Bulvarı şehrimize yakışır bir hale getirilecek. Adıyaman Belediyesi olarak biz de bu süreçte özellikle güney kısımdaki altyapı şebekesini baştan sona değiştirdik. Yaklaşık 7 kilometrelik bir alanda içme suyunu taşıyan asbest boruları bağlantılarıyla birlikte daha sağlıklı borularla yeniledik. Bunun yanında, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz de orta refüjde yeşillendirme çalışmalarına devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bulvarı yeni haliyle hizmete açacağız” dedi.

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA