Güncel
Giriş Tarihi : 09-09-2021 10:34

Kahta’nın yeni Kaymakamı Selami Korkutata göreve başladı

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Kaymakamlığına atanan Selami Korkutata göreve başladı.

Kahta’nın yeni Kaymakamı Selami Korkutata göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama kararnamesiyle Kahta Kaymakamı Abdil Koç Amasya Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne atandı. Kahta İlçe Kaymakamlığına ise, Şanlıurfa’nın Halfeti İlçe Kaymakamı Selami Korkutata atandı.

Kahta ilçesinin büyük bir ilçe olduğunu ve çok güzel tarihi mekanlara ev sahipliğini yaptığını belirten Kaymakam Korkutata, ilçeyi her alanda geliştirmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağını söyledi.

“Kaymakam Selami Korkutata kimdir”

Kaymakam Selami Korkutata, 1986 yılında Bingöl’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bingöl ve Ankara’da tamamladı. 2007 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Lisans Programı’ndan mezun oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Maliye Bakanlığı’nda bir süre çalıştı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı kaymakamlık sınavını kazanarak Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bakanlık yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’de bir yıl süreyle University of Sussex’de dil eğitimi aldı ve İngiliz yönetim sistemi hakkında çeşitli incelemelerde bulundu. Dışişleri Bakanlığı stajını Londra Başkonsolosluğu’nda tamamlayan Kaymakam Korkutata, İngilizce biliyor.

Kaymakam Selami Korkutata; 2010 yılından itibaren il merkez stajını Tokat’ta, mülkiye müfettişi refakatini Afyon’da, kaymakam refikliği stajını İzmir Seferihisar’da yaptıktan sonra, Ordu-Akkuş, Tokat-Sulusaray, Aydın-Karacasu, Denizli-Güney, Antalya-Gündoğmuş ilçelerinde Kaymakam Vekili, ayrıca Denizli-Çal, Çankırı-Atkaracalar, Adana-Karaisalı ve Şanlıurfa-Halfeti ilçesinde kaymakam olarak görev yaptı.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA