Güncel
Giriş Tarihi : 08-09-2021 14:22

Irak ve Suriye'deki askerlere ‘Dev Türk Bayraklı’ destek

Adıyaman'ın Besni ilçesinde vatandaşlar, Irak ve Suriye'de görev yapan askerlerimiz için 96 metrekare uzunluğunda ‘Dev Türk Bayrağı’ asarak 'Kürt, Türk kardeştir' afişiyle destek mesajı verdiler.

Irak ve Suriye'deki askerlere ‘Dev Türk Bayraklı’ destek

Besni ilçesinde bir grup genç, 96 metrekare uzunluğunda dev Türk Bayrağı’nı çelik halatlar yardımıyla Fırat ve Göksu Nehri’nin birleştiği Kızılin Köyü’nde göndere çekti.

Dev Türk bayrağının yanına 'Kürt, Türk kardeştir' afişi asan gençler, Irak ve Suriye'de görev yapan askerlere destek olmak için Türk-Kürt kardeşler olarak böyle bir hazırlık yaptıklarını söylediler.

Türk Bayrağı’nın her yerde olmasını istediklerini belirten Yusuf Çalım, "Burada ay yıldızlı bayrağımızın eksikliğini hissettik. Bayrağımızın her yerde olması gerekiyor. Savaş Akalın, Baykal Deniz ve diğer arkadaşlarımızla burada bir eksiklik olduğunu fark ettik ve Fırat nehrinin ortasına ay yıldızlı bayrağımızı astık" dedi.  

Suriye’de ve Irak’ta olan Mehmetçiğe destek amaçlı dev Türk Bayrağını astıklarını anlatan Savaş Akalın ise, “Öncelikle bayrağımız için Suriye’de ve Irak’ta olan Mehmetçiğimize çok teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımızın öncülüğünde böyle bir organizasyon düzenledik. Fırat’ın ortasında bayrağımızın dalgalanması bizim için büyük bir gurur. Emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA