Güncel
Giriş Tarihi : 06-09-2021 16:26

Başkan Kılınç, hemşerileriyle tarihi yerleri gezdi

Adıyaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Şehrimi Tanıyorum’ projesi kapsamında kendi şehrinin tarihi yerlerini ve önemli değerlerini vatandaşlarla birlikte gezen Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’ın güzelliklerini önce Adıyamanlılara sonra da tüm dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

Başkan Kılınç, hemşerileriyle tarihi yerleri gezdi

Sosyal belediyecilikte birbirinden önemli çalışmalara imza atan Adıyaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Şehrimi Tanıyorum’ projesi ile binlerce Adıyamanlı şimdiye kadar kendi şehrinde görme şansı elde edemediği tarihi ve önemli yerleri görme fırsatı buluyor.

33 mahallede 2 bini aşkın Adıyamanlının ücretsiz yararlandığı projenin son gezisinde hemşerilerine eşlik eden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’ın var olan güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak istediklerini ancak bunun için öncelikle şimdiye kadar bu değerleri görme şansı elde edememiş olan Adıyamanlılara bu güzellikleri tanıtmak istediklerini dile getirdi.

“Vatandaşlar teşekkür etti”

Her hafta bir mahallede gerçekleştirilen ‘Şehrimi Tanıyorum’ projesi kapsamında şimdiye kadar binlerce Adıyamanlıya kendi şehirlerinin tarihi ve önemli noktalarını ziyaret etme imkanı sağlayan Adıyaman Belediyesi’ne bu anlamlı projesinden dolayı teşekkür eden vatandaşlar, Adıyaman Belediyesi sayesinde yıllardır hayalini kurdukları ancak bir türlü nasip olmayan isteklerinin gerçekleştiğini söyledi.

“Bizim tanımamız lazım ki başkasına da tanıtabilelim”

Kendi memleketlerindeki zenginliği ilk kez gören hemşerilerinin bu heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz ile mahalle muhtarlıklarımız tarafından ortaklaşa organize edilen projemiz kapsamında her hafta 60’ın üzerinde vatandaşımızı ilimizin tarihi ve önemli noktalarına götürerek, bu güzellikleri görmelerini sağladık. Tüm ihtiyaçların belediyemiz tarafından karşılandığı bu projemizden şu ana kadar 33 mahallemizden toplam 2 bini aşkın hemşerimiz yararlandı. Hititlerden gelen kadim bir medeniyete ev sahipliği yapan ilimizdeki eşsiz kültürü öncelikle kendi hemşerilerimizin ziyaret edip görmeleri gerektiğini düşündük. Bu kapsamda Perre Antik Kentinden başlayan gezimiz kapsamında hemşerilerimizi Safvan Bin Muattal Türbesi, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi, Arsemia Antik Kenti ve güneşin doğuşunun ve batışının dünyada en güzel izlendiği yer olarak bilinen Nemrut Dağını gezdirdik. Buraları önce Adıyamanlılar olarak bizim tanımamız lazım ki başkasına da tanıtabilelim” dedi.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA