Güncel
Giriş Tarihi : 06-09-2021 15:04

Adıyaman'da okullarda veliler ve öğretmenler aşılandı - Videolu Haber

Adıyaman’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen aşı kampanyasında kurulan stant da öğrenci velilerine ve öğretmenlere yönelik aşılama yapıldı.

Adıyaman'da okullarda veliler ve öğretmenler aşılandı

 - Videolu Haber

2021/2022 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan sağlık ekibi, Şehit Cem Özgül İlk ve Ortaokulu bahçesinde stant kurdu. Oluşturulan stantta görevli sağlık personeli,  aşısız öğretmen ve velilerine yönelik bilgilendirmede bulundular.

“Pandeminin sonu aşılama ile gelecek”

Mobil aşılama ekiplerinin çalışmalarına katılan İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, “Okullarımızda henüz aşı olmayan öğretmenlerimiz, okul çalışanları, servis çalışanlarını, aynı zamanda öğrencilerimiz ile birlikte velilerimizi de buraya davet ederek aşılamayı planladık. Bazı çekinceleri olan öğretmenlerimiz vardı onlarla konuşarak sorularına cevap vererek ikna ettik ve onların aşılarını yaptık. Biz bundan sonra her gün belirli okullarda belirli saatlerde mobil aşı ekiplerimizi göndererek Milli Eğitim Müdürlüğümüzle el ele vererek hem öğretmenlerimizin hem velilerimizin hem de okul çalışanlarımızın aşılarını yapacağız inşallah pandeminin sonu aşılama ile gelecek" dedi.

“Yüz yüze eğitim olsun istiyoruz”

Sağlıklı bir eğitim öğretim süreci aksamayan bir yüz yüze eğitim olmasını istediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ise, "Bu tedbirlerimizin sağlıklı bir şekilde yürümesi için bu sebeple de gördüğünüz gibi okulumuzda aşıya teşvik diye bir kampanya başlattık. Sayın valimizin öncülüğünde il sağlık müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde ve amacımız aşılamanın tamamının aşılanmak kaydı ile sağlıklı bir eğitim öğretim süreci aksamayan bir yüz yüze eğitim olsun istiyoruz. Burada emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına da çok teşekkür ediyorum, kampanyamız gördüğünüz gibi aşı çalışmaları ile beraber devam etmektedir" diye konuştu.

Sağlık görevlileri tarafından ikna edilerek aşısını yaptıran öğretmen Mehmet Karataş, bazı tereddütlerinin olduğunu ve sağlık görevlileri tarafından sorularının yanıtlanmasının ardından aşı yaptırdığını söyledi.

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA