Güncel
Giriş Tarihi : 03-09-2021 16:30

Türkiye Muay Thai Şampiyonları başarılarını Vali Çuhadar’la paylaştı

Türkiye Muay Thai Federasyon Başkanlığınca düzenlenen Türkiye Şampiyonasında madalyaları toplayan sporcular, başarılarını Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’la paylaştılar.

Türkiye Muay Thai Şampiyonları başarılarını Vali Çuhadar’la paylaştı

Türkiye Muay Thai Federasyon Başkanlığı tarafından 2021 yılı faaliyet programında yer alan ve 18-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ankara’nın Polatlı ilçesinde Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yıldönümü anısına şampiyona düzenlendi.

Yıldız Erkekler 50 kilogramda Türkiye 1.’si Umut Korkmaz, Minik Kızlar 34 kilogramda Türkiye 1.’si, Berfin Polat ve Yıldız Kızlar 38 kilogramda Türkiye 2.’si olan Mislina Akbaş ve Binkenur Aksoy Türkiye Şampiyonu olan Besnili sporcular Adıyaman’ın gururu oldu.

Adıyaman’a dönen Muay Thai Türkiye Şampiyonları Besni Do-Kan Spor Kulübü Sporcularından Umut Korkmaz, Berfin Polat, Mislina Akbaş, Binkenur Aksoy ile Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Mersin'de yapılan Türkcell Türkiye U16 Şampiyonası'na 3000 metre yürüyüş kategorisinde Türkiye 2.’si olan Besni Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Aleyna Erdem, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve antrenörleri Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti.

“Şampiyonlarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum”

Adıyaman’ın gururu olan şampiyonların ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Mahmut Çuhadar, “Muay Thai ve Atletizm şampiyonlarımızın başarısı ilimiz ve ülkemiz için mutluluk ve gurur vericidir. Böyle pırıl pırıl gençleri görmekten ve başarılarını duymaktan mutluluk duyuyorum. Besnili sporcularımızın bu başarısı bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Şampiyonlarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Sporcularımızı yetiştiren antrenörlerine, kendilerini destekleyen ailelerine ve emeği geçen herkese de ayrıca teşekkür ediyorum. Adıyaman’da spor alanında her geçen gün başarılı gençlerimiz yetiştirilmektedir. Bu konuda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün bünyesinde tüm spor branşlarında devam eden faaliyetlerin sonucunu sporcularımızın başarısı ve madalyalarla görebilmek hepimizi mutlu ediyor” dedi.

Ziyaret sonunda Vali Mahmut Çuhadar, Türkiye Muay Thai Şampiyonları Umut Korkmaz, Berfin Polat, Mislina Akbaş, Binkenur Aksoy ve Atletizm Şampiyonu Aleyna Erdem’i tebrik ederek, çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA