Güncel
Giriş Tarihi : 03-09-2021 15:32

Şanlıurfa’da, ‘Bölgesel kalkınma, yatırım işbirliği forum ve fuarı’ açıldı - Videolu Haber

Bölgesel Kalkınma Yatırım İşbirliği Forum ve Fuarı, Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa’da kapılarını açtı.

Şanlıurfa’da, ‘Bölgesel kalkınma, yatırım işbirliği forum ve fuarı’ açıldı

 - Videolu Haber

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından organize edilen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Şanlıurfa Valiliği, Harran Üniversitesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da desteklediği Bölgesel Kalkınma Yatırım ve İşbirliği Forum ve Fuarı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa’ya yatırım için gelmekte geç kalmayın”

Programda konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın tarım şehri olduğuna dikkat çekerek, “Dünya’da her şeyin bir telefonun içine sığacak. Tarım, telefona dijital dünyaya sığdırılamaz. Tarımın merkezi Şanlıurfa’dadır. Bu nedenle yatırımcıları Şanlıurfa’ya yatırım yapmaya davet ediyorum.  Şanlıurfa’ya gelmekte geç kalmayın” dedi.

Cevdet Yılmaz, “Şanlıurfa’ya yatırım yapan karşılığını mutlaka alır”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz ise, Göbeklitepe’den bu yana tarım ve gıdanın son derece önemli olduğunu özellikle de pandemi döneminde tarımın ve üretimin öneminin anlaşıldığını söyledi.

Kültür ve turizm alanında da köklü bir geçmişe sahip olan Şanlıurfa’ya herkesin gelmesini isteyen Cevdet Yılmaz, “Kültür turizmini daha da geliştirmeliyiz” dedi. Yılmaz: ”Şanlıurfa’ya yatırım yapan karşılığını mutlaka alır, burası yoksul kalacak, geri kalacak bir bölge değil, tarihte de olmamıştır gelecekte de olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Rifat Hisarcıklıoğlu, ”Şanlıurfa’yı kalkındırmanın yolu birlik olmaktan geçiyor”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Göbeklitepe’nin keşfinin Şanlıurfa’ya yeni bir ivme kazandırdığını belirterek oda ve borsaların tanıtımda önemli bir yerinin olduğunu aktardı. Şanlıurfa’yı kalkındırmanın birlikten geçtiğini de belirten Hisarcıklıoğlu, “El birliği, gönül birliği ve akıl birliğiyle harekete geçmemiz lazım” dedi.

ŞUTB Başkanı Mehmet Kaya, “Urfa Fıstığı için lisanslı depolar kurmaya çalışıyoruz”

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise, GAP’ın başkenti Şanlıurfa’da yüzde 55 olan sulama oranının üst sevilere çıkarılmasıyla tarım kapasitesinin artırılacağını vurgulayarak, Urfa Fıstığı için lisanslı depoların kurulması noktasında çalışmalar yürüttüklerini bu konuda destek beklediklerini ifade etti.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA