Güncel
Giriş Tarihi : 01-09-2021 17:10

Tutdere: Yargısı bağımsız, mahkemeleri tarafsız bir Türkiye idealimiz için çalışıyoruz

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Adliye Sarayı’nda düzenlenen adli yıl açılış törenine katılarak, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Tutdere: Yargısı bağımsız, mahkemeleri tarafsız bir Türkiye idealimiz için çalışıyoruz

Adli yıl açılış töreninde konuşan Milletvekili Tutdere, “Adli yılın öncelikle avukat meslektaşlarım olmak üzere tüm yargı çalışanlarına ve adalet bekleyen tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“Tarafsız bir Türkiye idealimiz var”

Avukatların adalete ilişkin sorunları en iyi bilenlerden olduğunu dile getiren Abdurrahman Tutdere, “Adalete ilişkin baroda çok şey söylemeye gerek yok. Çünkü adaletin bir parçası olan avukatlar sorunları bizzat yaşıyor, adalette yaşanan sorunları içinde oldukları durumdan dolayı çok iyi biliyorlar. Yargısı bağımsız, mahkemeleri tarafsız bir Türkiye idealimiz var. Bu noktada çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.  

Adıyaman Barosu’nun kendisi için büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Tutdere, “Barolar, benim için parlamentoda bulunan diğer avukat milletvekilleri için de çok kıymetli bir yer, adeta bir ocak. Adıyaman Barosu’nda yetiştik ve burada çok büyük deneyimler kazandık. Türkiye’nin her tarafına gidiyor, gittiğim her yerde de mutlaka baroları ziyaret ediyorum. Adıyaman Barosu’nun demokratik bir yapısı var. Her konunun özgürce tartışıldığı, fikirlerin gerçekten özgürce ifade edildiği bir ortamı var. Mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarımızın var. Bunun kıymetini bilsinler ve bu kültürü, bu geleneği bundan sonra da devam etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Adıyaman baromuza sosyal tesis ve idari bina kazandırılması için çok mücadele ettik”

Adıyaman Barosu’na yapılacak olan sosyal tesis ve idari binanın avukat meslektaşlarına hayırlı olmasını dileyen Tutdere, “Adıyaman Baromuza Sosyal Tesis ve İdari Bina kazandırılması için gerek dört dönemlik baro yönetim kurulu üyeliğim süresince gerekse milletvekili seçildikten sonra çok büyük mücadeleler verdik. Geç de olsa mutlu sona gelmiş olmamız çok kıymetli. Ben de bu baronun bir üyesi olarak baromuza kazandırılacak hem idari bina hem de sosyal tesis için emeği geçen herkese cani gönülden teşekkür ediyorum. Bu bir ihtiyaçtı ve bu ihtiyaç giderilecek. Umuyorum ki en kısa sürede inşaatı tamamlanır ve açılışında da yine hep birlikte yaparız. Adıyaman Barosu’nun bütün üyelerinin, çalışanlarımızın, adliye personellerimizin her türlü destekçisi olacak, Adıyaman’da huzur içerisinde güzel bir ortamda çalışmalarının koşullarını hep birlikte sağlayacağız. Bu temennilerle Adli Yıl açılışımızın herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA