Güncel
Giriş Tarihi : 23-08-2021 13:52

Adıyaman’da 'Emeğimin Farkına Var' projesi

İşte Kadın Derneği Koordinatörlüğünde, Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) ve Macaristan JOL-LET Derneği ortaklığıyla Sivil Toplum Diyaloğu 6. Dönem Hibe Programı kapsamında 'Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım' projesi Nisan ayında başladı.

Adıyaman’da 'Emeğimin Farkına Var' projesi

Kadınların ekonomik ve sosyal konumunu güçlendirmek, girişimcilik yönlerini ortaya çıkararak ülke ekonomisine katkılarını artırmak hedefiyle kurulan İşte Kadın Derneği’nin T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Avrupa Birliği mali desteğiyle uygulanan Sivil Toplum Diyaloğu Programının altıncı dönemi kapsamında “Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım” projesi hibe desteği aldı.

Hedef grup olarak potansiyel kadın girişimcileri seçtiklerini belirten Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) Başkanı Birsen GÜNAY, 15 ay sürecek proje hakkında şunları kaydetti: “Dernek olarak bugüne kadar yaptığımız projelerden edindiğimiz bilgilere göre Türkiye’de kadın emeği erkek emeğinden çok daha fazla. Bu sonuca bağlı olarak kadın emeğine dikkat çekmek ve gücünü ortaya koymak amacıyla ‘Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım’ projesini ortaklarımızla birlikte geliştirdik. Türkiye ve Macaristan’daki kamuoyu, STK’lar ve özel sektör kuruluşları arasında diyaloğu artırmanın yanı sıra Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik müzakerelerine ve istihdam için politika önerilerine katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Ayrıca 24 Ağustos 2021 Tarihinde (Yarın) Saat 13.00 da ZOOM üzerinden Meeting ID: 952 749 930 42 ve Passcode (Şifre): xsmkch ile Online (Canlı) gerçekleştireceğimiz projemizin açılış toplantısına dileyen tüm hemşerilerimiz de katılabilirler.

Detaylı Bilgi için:  Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneği (AKİD) /  Genel Sekreterimiz M.ümit ÇEVİK bey ile irtibata geçebilirler. Telefon: 0544 684 89 08 Mail: mucevik@windowslive.com

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA