Güncel
Giriş Tarihi : 01-08-2021 15:22

Yazar Aba, 'Suriyelilerin Sosyal Entegrasyonu' kitabıyla ötekileştirmeyi anlattı

Suriyeli mültecilerin yaşadığı problemleri “Suriyelilerin Sosyal Entegrasyonu” isimli kitabında toplayan Yazar Enes Osman Aba, toplumun ötekileştirmeye karşı adımlarına dikkat çekti.

Yazar Aba, 'Suriyelilerin Sosyal Entegrasyonu' kitabıyla ötekileştirmeyi anlattı

Yazar Enes Osman Aba yeni kitabında dünya genelinde özellikle mülteci kadınların yaşadığı sorunlar, rehabilite entegrasyonu alanında eksiklikleri anlatıyor.

Yazar Enes Osman Aba, son kitabı hakkında yaptığı değerlendirmesinde; “Kitabımda mültecilerin, kente entegre olması ile ilgili profilleme çalışmasıyla Adıyaman kent merkezi ve ilçelerinde yaşayan geçici koruma statüsündeki Suriyeliler ile hem nicel anket hem de derinlemesine görüşme tekniği kullanıldı. Adıyaman’da yaşayan 571 sığınmacı kadının ekonomik ve sosyal uyum çalışmalarında kullanılmak üzere eğitim, sosyal hizmetler, iş hayatı başta olmak üzere profil çalışmaları yapılarak entegrasyon süreciyle ilgili doneler elde edilip bir veri tabanı oluşturuldu. Gerçekleştirilen ekonomik ve sosyal uyum profil taraması kapsamında elde edilen bilgiler doğrultusunda detaylı bir analiz raporu hazırlandı. Dört aylık saha araştırması sonucu ortaya çıkan bu kitap ile sorunlara çözüm odaklı öneriler sunulmuştur. Bu kitabın hazırlanma sürecinde editörlük hizmeti veren Sosyolog Murat Sertpolat ile Sosyal Çalışmacı arkadaşlarım Mehmet Sonuç ve Levent Seyrek’e teşekkür ederim” dedi.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA