Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 08-07-2021 10:34

Başkan Kıymaz'dan, Milletvekili Aydın'a ziyaret

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Genel Başkan Vekili Hamit Özpolat AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Kıymaz'dan, Milletvekili Aydın'a ziyaret

Ziyarette GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Genel Başkan vekili Hamit Özpolat’ın sorularını cevaplandıran Milletvekili Ahmet Aydın Adıyaman Atatürk bulvarının yan yollarının yenileneceğini, Adıyaman’ın kuzey ve güneyinden çevre yolu yapılacağını söyledi.

Ulaştırma alanında bölgeye önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çeken Aydın, büyük bir projeyle Karadağ arkasından geçecek kuzey çevre yolu yapımı için proje hazırlandığını söyledi.

Aydın, şöyle konuştu:

“İstanbul Büyükşehir Belediye eski Başkanı Kadir Topbaş, Sahabe Projesi için İBB olarak adımlar attı proje ilerliyordu, sonrasında büyükşehir belediye el değişti. Duraklayan bu projeyi sayın cumhurbaşkanımıza ilettik, konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanımızla tamamlamak için çalışmalara başladık. Hem külliye hem de türbe yapımı ilerliyor ve sahabe türbesini en güzel bir şekilde tamamlayacağız vatandaşların ziyaretine açacağız. Nissibi Köprüsü önemli bir projeydi, köprüden Kâhta’ya kadar olan yol kısaltma çalışmaları devam ediyor, proje tamamlandığında yol standartı iyi bir bir duruma gelecek. Gölbaşı Malatya arası, Gölbaşı Pazarcık arası yol standartını iyileştirilmesi için çalışılıyor. Besni Gölbaşı arası karayolu hastane Yeni kent arası köprü ve yol çalışması sürüyor." 

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan vekili Hamit Özpolat’ın sorusu üzerine Ahmet Aydın Nemrut Dağı’na ulaşım ve tanıtım için Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’la üzerinde çalıştıkları projelerin olduğunu söyledi.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA