Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 07-07-2021 17:44

Vali Çuhadar, 3. doz hatırlatma aşısını yaptırdı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 50 yaş ve üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarına uygulanan 3'üncü doz hatırlatma aşısını yaptırdı.

Vali Çuhadar, 3. doz hatırlatma aşısını yaptırdı

Vali Çuhadar, Türkiye’nin en iyi ili ve vaka sayısı en çok azalan 7 kentten biri olan Adıyaman’ın vaka sayıları azalmasında 1’inci olduklarını belirterek, özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Çuhadar, şunları ifade etti:

“Sağlık Bakanlığımızın haftalık açıkladığı Kovid-19 vaka sayılarında Adıyaman 100 bin kişiye düşen vaka sayısında 4,27 oranıyla Türkiye’nin en iyi ili ve vaka sayısı en çok azalan 7 kentten birisi.  Vaka sayılarının azalmasında 1. il olmamızda emek harcayan sağlık çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Vaka sayısının düşmesi bakımından yakalanan bu başarının devam etmesi için düşük olan aşılama oranımızı da en kısa sürede yükseltmemiz gerekmektedir. Bilindiği gibi salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu aşıdır. Vatandaşlarımızın aşılarını yaptırmaları vaka sayılarının düşüşünü daha da hızlandıracaktır. Bundan dolayı sağlık çalışanlarımız hem kamu ve özel hastanelerinde, hem aile hekimlikleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerimizde hem de sahada vatandaşlarımızın sağlığı için mesai mefhumu gözetmeden büyük bir özveriyle aşılama çalışmalarını sürdürmektedir.

Normal hayata kavuşmamızın ve sevdiklerimizle hiçbir kısıtlama olmadan bir araya gelebileceğimiz güzel günlere kavuşmak ve toplumsal bağışıklığının oluşması için tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum.”

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA