Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 02-07-2021 15:00

MESOB Keskin: Nefes almak isterken, zamlar nefesimizi kesmiştir

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, elektrik ve doğalgaza gelen zamlara tepki göstererek, “Kısıtlamaların kaldırıldığı ilk gün, daha siftah yapmadan ilk gün elektriğe ve doğalgaza zam geldi, oldu mu şimdi?” dedi.

MESOB Keskin: Nefes almak isterken, zamlar nefesimizi kesmiştir

MESOB Başkanı Şevket Keskin, açıklamasında, elektrik tüketim tarifelerine 1 Temmuz-31 Eylül 2021 dönemi için yüzde 15 zam yapıldığını belirterek, “Doğalgazda Temmuz ayı için konut abonelerinin tarifesinde yüzde 12, sanayi grubu tarifesinde yüzde 20 artışa gidildi.” dedi.

"Bu zamlar sadece esnafın değil, milletin de belini bükecektir"

Gelen zamlara da maliyetlerindeki artışları gösterildiğini ifade eden Keskin, şöyle devam etti:

“Kısıtlamaların kaldırıldığı ilk gün, daha siftah bile yapmadan maalesef zamlarla karşılaştık. Esnafımız aylardır tam çalışma dönemine girerek nefes almak isterken, zamlar nefesimizi kesmiştir.  Koronavirüs döneminde devletin memuru ve işçisi maaşından tek bir kuruş kesinti yapmadan, hatta ikramiye bile alarak geçimini sağladı. Peki, aylardır iş yapamayan esnafın suçu nedir ki daha ilk gün zam yapılıyor? Oldu mu şimdi? Servisçi esnafı, kahveci, kantinci gibi onlarca esnaf kolu 16 aydır kapalı ve iş yapamıyor. Yazık değil mi? Zam yapanlar acaba piyasayı biliyor mu, milletvekilleri piyasayı Ankara’da eksiksiz anlatıyor mu? Sanmıyorum. Eğer piyasadaki durumu bilselerdi kısıtlamaların kaldırıldığı ilk günde böyle bir zam yapılmazdı.

16 aydır Bağ-Kur primini ödeyemeyen esnaf bu zamları nasıl karşılayacak? Bu zamlar sadece esnafın değil, milletin de belini bükecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan bu zamların geri çekilmesini talep ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan sahadan olan bizlerden sorun ve taleplerimizi dinlemesini ve randevu vermelerini talep ediyoruz. Çünkü sahada ve piyasada olup bitenlerin Sayın Cumhurbaşkanımıza iletilmediğini görüyoruz. Baş ustamız, Reis ‘Millete dokunun’ diyor. Biz de bu sözü kabul ediyoruz. Ancak millete dokunan yoktur. Esnafın ve milletin bu zamları kaldıracak gücü kalmadı. Bu durumu Sayın Cumhurbaşkanımıza kamuoyu önünde açıkça arz ediyoruz.”

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA