Ev Fiyatına Tespih Görenleri Şaşırtıyor

Adıyaman’da 3’üncü Gıda Yöresel Ürünler fuarında fil dişi ve pırlantadan oluşan 300 bin lira değerindeki tespih alıcısını bekliyor.

Ev Fiyatına Tespih Görenleri Şaşırtıyor
Ev Fiyatına Tespih Görenleri Şaşırtıyor

Fil dişi ve pırlanta işlemeli 33 habbesi bulunan ve 360 pırlanta taş ile desen verilerek 60 gram ağırlığında el emeğiyle ile hazırlanan tespih 300 bin liraya alıcısını bekliyor.

-“EV FİYATINA TESPİH”

Ev fiyatına fuar alanının ilgi odağı olan 300 bin lira değerindeki tespih’i meraklıların ilgisini çekiyor.

Servet değerinde tespihler ürettiklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bir çok siyasetçi ile ünlüye tespih gönderdiğimi belirten Tesbih ustası İsmail Ergün, 20 ile 300 bin lira arasında değişen fiyatlarda tespihler yaptığını belirtti.

16 yıldır tespih imalatı yaptığını ve bir çok siyasetçi ve ünlüye tespih sattığını aktaran Ergün, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ürünümüzü Adıyaman’a nasip oldu. Yeni ürettik. Tespihi Fil dişi üzerine pırlanta çakarak yaklaşık 360 tane pırlanta var. Üzerinde tamamen el işçiliği 40 günlük bir zaman içerisinde yaptık. Ama çok güzel bir tespih oldu. Görenler şok oluyorlar. Tespih çok güzel, görselliği çok güzel, işçiliği çok güzel fiyatını duyduklarında şaşıyorlar. Çok pahalı bir tespih yapılan işçiliğe üzerindeki malzemeye göre çok aslında çok pahalı değil ama şaşıyorlar insanlar 300 bin lira fiyatında ilk defa burada sergiledik. Sahibini mutlaka bulacaktır. Çok değerli koleksiyonları olan müşterilerimiz var onlar tarafından görülecektir.Görücüye bugün çıktı.”

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı