Gölbaşı'nda Cenazeler Karıştı

Gölbaşı ilçesinde cenazeler karıştı.

Gölbaşı'nda Cenazeler Karıştı
Gölbaşı'nda Cenazeler Karıştı

Olay, kent merkezinde meydana geldi.

İddiaya göre, kent merkezinde oturan ve guatr ameliyatı sonrası vefat eden 67 yaşındaki Ayşe Özgenel ile Harmanlı Beldesi'nde yaşlılığa bağlı yaşamını yitiren 91 yaşındaki Ümmü Akat'ın cenazeleri, Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Ayşe Özgenel'in yakınlarına morgda Ümmü Akat'ın cenazesi teslim edildi ve yaşlı kadın Belediye Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bir süre sonra Ümmü Akat'ın yakınları da geldikleri morgda cenazeyi teslim almak istedi ancak baktıklarında cenazenin Akat'a ait olmadığını fark ettiler.

Morg görevlileri ile yapılan görüşmenin ardından yanlışlık yapıldığı fark edilerek bir süre önce teslim alınıp, defnedilen Özgenel'in mezarının kazılmasına karar verildi.

Mezarın açılmasıyla Özgenel diye defnedilen Akat'ın cenazesi alınıp Harmanlı Beldesi'ne, açılan mezara ise Özgenel'in cenazesi defnedildi.

Ayşe Özgenel'in eşi Cemal Özgenel, cenazenin kadına ait olduğu için erkeklerin fazla yaklaşmadığını ve yanlışlığı fark etmediklerini belirterek, "25- 30 kişi vardı. Hiçbirimiz farkına varamadık. Yüzünü de açmadık kadın olduğu için" diye konuştu.

Ümmü Akat'ın torunu Abuzer Uyanık ise morga teslim ettiği cenazeyi teslim alırken anneannesinin cenazesinin olmadığını fark ettiğini anlatarak, şunları söyledi:

"Akşam saat 6 gibi vefat etti. Görevliler eşliğinde morga ben kendi ellerimle teslim ettim. Morg görevlisinin gösterdiği cenazenin anneanneme ait olmadığını söyledim. Annemler gelip baktı ve diğer cenaze yakınları da tanıdık. Onları aradım ve gelip baktılar. Yardımcı da oldular mezarı açtık, çıkarmadan önce yüzüne bakıp teşhis ettim. Baktım ve cenazenin bizim olduğunu gördüm. İncitmeden tabuta koyup, cenaze aracıyla getirip kendi mezarlığımıza defnettik" 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı