Adıyaman'da Şehiriçi Trafiğine Sıkı Denetim

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tek yönlü cadde ve sokakları ters yönde kullanan sürücülere karşı yoğun denetim başlattı.

Adıyaman'da Şehiriçi Trafiğine Sıkı Denetim
Adıyaman'da Şehiriçi Trafiğine Sıkı Denetim

 Kent merkezinde trafiğinin rahatlatılması amacıyla tek yöne dönüştürülen cadde ve sokakların halen bir çok sürücü tarafından ters yönde kullanıldığını ifade eden İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, “İlimizin mevcut haliyle trafiğinin rahatlatılması, daha önce kullanılmayan cadde ve sokakların kullanılabilir hale getirilmesi amacıyla İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar gereği tek yöne dönüştürülen cadde ve sokaklarımızı ters yönde kullanarak trafik akışına engel olan, karşıdan gelen sürücülerin yol hakkını engelleyen sürücülere karşı ekiplerimizi görevlendirdik. Özellikle Eskisaray, Hoca Ömer, Yeni Pınar, Ulucami ve Musalla Mahalleleri ilimizin merkezi yerlerini oluşturması sebebiyle buralarda uygulamalara ağırlık veriyoruz. Yaklaşık bir yıl önce alınan kararlarla tek yön olarak kullanılan sokakların hemen yanında mutlaka diğer yöne giden alternatif sokak mevcuttur. Sürücülerimizin bu yollara alışma sürecinde herhangi bir ceza uygulamayıp sürekli olarak ikaz edilmişlerdi. Ters yön kullanan sürücüler; gerek kendisine gerekse karşıdan gelen sürücüye zaman ve yakıt kaybına sebebiyet verdiği gibi, ana caddelerimizin girişini kapattıklarından trafik sıkışıklığına neden olmaktadırlar.” şeklinde açıklamada bulundular.

Fahri trafik müfettişlerinin de bu tür ihlallere karşı duyarlılıklarının artırıldığını belirten yetkililer, sürücülerin kurallara uymasının il trafiğinin düzeni, can ve mal güvenliğinin sağlanması bakımından çok önemli olduğunu ifade ederek, denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirttiler.  

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı