Güncel
Giriş Tarihi : 10-06-2021 13:02

Emekli öğretmenden köy okuluna 1000 kitap - Videolu Haber

Adıyaman'ın Besni ilçesinde emekli öğretmen Seydi Ertürk'ün başlattığı “Köylere kitap götürelim” kampanyası kapsamında Gölbaşı Savran Köyü İlköğretim ve Ortaokulu’na 1000 adet kitap yardımı yapıldı.

Emekli öğretmenden köy okuluna 1000 kitap - Videolu Haber

Adıyaman'ın Besni ilçesinde Besni’li emekli öğretmen Seydi Ertürk'ün mart ayında başlatmış olduğu “Köylere kitap götürelim” kampanyası kapsamında son olarak Gölbaşı Savran Köyü İlköğretim ve Ortaokulu’na 1000 adet kitap yardımı yapıldı.

Kampanyayı düzenleyen Ertürk yaptığı açıklamada kitap okumanın önemine değinerek şunları söyledi:

Köyde okuyan çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanması ve kitaplara daha kolay erişebilmeleri için bu kampanyayı başlattım. Kampanyamız kapsamında Besni ve Gölbaşı’nda Dört Köy Okulu’na kitap yardımında bulunduk. Kampanyamızın Gölbaşı ayağında emekli öğretmen arkadaşım Etem Karaüzüm’ün büyük desteğini gördüm. Kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca bu kampanyamıza destek veren tüm yardım sever dostlarıma da teşekkür ederim.” dedi.

Savran Köyü İlköğretim ve Ortaokulu Müdürü Mustafa Arkçı ise; yapılan bu kampanya ve kitap yardımı için okulu ve köyü adına teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA