Güncel
Giriş Tarihi : 07-06-2021 18:10

Başkan Kılınç'tan, sürülmüş tarlaları yakmayın çağrısı - Videolu Haber

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, hasat sonrası anız yakmaya başlayacak çiftçilere çağrıda bulunarak," "Bu giden Türkiye’nin ekonomisidir" dedi.

Başkan Kılınç'tan, sürülmüş tarlaları yakmayın çağrısı - Videolu Haber

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç  İtfaiye Müdürlüğüne yapmış olduğu ziyaretinde yaptığı açıklamada,  çiftçileri sürülü olan tarlalarında anız yakmamaları konusunda duyarlı olmaya davet etti.

"Acaba bilinçli mi yakılıyor diye bir düşünce var"

Başkan Kılınç , özellikle bu son zamanlarda ekinlerin yanmasına ilişkin ciddi bir şekilde uyarılarda bulunduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bundan sonra anızlar yakılmaya başlayacak. Vatandaşlarımıza çok ciddi bir şekilde uyarıyoruz. Her zaman söylüyoruz bu anız yakmaların tarlaya bir faydası olmadığı gibi tam tersi zararı var. Tarla içerisinde yaşayan böcek ve hayvanları öldürüyorsun. Yılın diğer yıllardan farkı şudur; her yıl ekin yangını varken bu  yıl sadece Adıyaman merkezde 30’a yakın yangın olmuştur.

Bir taraftan biçer döverlerden kaynaklanan  yangınlar hakkında bilgiler var. Çok derinden aldıklarına dair oda ister istemez bir taşa değmeyle birlikte kıvılcım oluşmasıyla çıkan yangınlar. Diğer taraftan ise acaba bilinçlimi yakılıyor diye bir düşünce var. Dolayısı ile vatandaşlarımızın bu anlamda uyarmamızda yarar var. Bu giden Türkiye’nin ekonomisidir. Yanan canlar tarıma zararlı diyebiliriz. Kısa vadeli olarak vatandaşlarımız düşünebilir; anızı yakalım tarlamızı daha temiz hale getirelim diye uzun vadede verim düşer biyolojik faydayı yok ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda daha hassas davranmalarını istiyorum."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA