Güncel
Giriş Tarihi : 03-06-2021 13:24   Güncelleme : 03-06-2021 13:48

Yeni doğan bebek, hastaneden çıkmadan kimlik sahibi oldu

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yetkililer tarafından alınan yeni doğan bir bebeğin kimlik başvurusu çevrimiçi yöntemle çıkarılarak bir ilk gerçekleştirildi.

Yeni doğan bebek, hastaneden çıkmadan kimlik sahibi oldu

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığınca yapılan işbirliği kapsamında başlatılan Sağlık kuruluşlarında dünyaya gelen ve anne/babaları tarafından isimleri belirlenen çocukların doğum bildirimleri, nüfus müdürlüklerine gitmeden doğumun gerçekleştiği sağlık kuruluşunda yapılabiliyor.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevrimiçi konferans yöntemi ile Sincik İlçesinde ikamet eden ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğumu gerçekleşen Hamit ve Emine Su çiftinin dünya ya yeni gelen bebeklerinin kimlik başvurusu hastane yetkilileri tarafından alınarak bir ilk gerçekleşmiş oldu.

Yeni dönemle beraber kentte merkez ve ilçe kamu hastanelerinde doğumu olan ailelerin istemeleri durumunda kimlik başvuruları, doğum yapılan hastane tarafından taburcu olmadan önce işleme konulabilecek.

Hastanede kimlik başvuru yapmak istemeyen aileler için bulunduğu İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine geçmiş dönemdeki gibi başvurular kabul edilecek.

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA