Güncel
Giriş Tarihi : 30-05-2021 17:52

Milletvekili Tutdere: Adıyaman’da gitmediğimiz köy kalmayacak

Ramazan Bayramı'ndan bu güne kadar 100 köyü ziyaret eden TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, "Adıyaman’da gitmediğimiz köy kalmayacak, dinlemediğimiz hemşerimiz olmayacak. Adıyaman’ı karış karış gezmeye devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Tutdere: Adıyaman’da gitmediğimiz köy kalmayacak

Ramazan Bayramı’ndan bu yana 100’e yakın köyü ziyaret eden Milletvekili Tutdere, CHP il ve İlçe yöneticileriyle birlikte ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaretler hakkında değerlendirmelerde bulunan Tutdere, “Adıyaman’da gitmediğimiz köy kalmayacak, dinlemediğimiz hemşerimiz olmayacak. Adıyaman’ı karış karış gezmeye devam edeceğiz.” dedi.

Tutdere, yoğun ilgiyle karşılanıyor

Tutdere, hafta sonu CHP il ve ilçe yöneticileriyle birlikte  Kayaönü, Ataköy, Yenigüven, Toptepe, Kemerkaya, Kalburcu, Kaşköy, Boğazözü, Düzce, Gözebaşı, Ağveren, Davuthan, Büklüm, Güneşli, Şerefli, Dandırmaz, Külüm ve Kayacık köylerini ziyaret etti.

Köylerde yoğun ilgiyle karşılanan Tutdere, köylerin ve köylülerin yaşadığı sorunları tek tek not alarak ilgili bakanlıklara ve gerekli mercilere ileteceğini, not aldığı sorunlarınsa raporlaştırılarak kamuoyuna duyurulacağını, ayrıca sorunlar çözüme kavuşturulana kadar da yakından takipçisi olacağının sözünü verdi.

“Köylülerimiz zor zamanlardan geçiyor”

Ziyaret ettikleri köylerdeki sorunların birbiriyle benzer olduğuna dikkat çeken Tutdere, köylülerin tütün sorunu başta olmak üzere işsizlik, yoksulluk ve geçim sıkıntısı çektiğini ifade ederek yılan hikayesine dönen baraj projeleri, tamamlanmayan sulama kanalları yüzünden köylülerin zor zamanlardan geçtiğini söyledi.

Tutdere, Ramazan Bayram’ından bu güne kadar yaklaşık 100 köyü ziyaret ettiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi:

 “Bayramdan bu yana Adıyamanımızın dört bir yanındaki köyleri karış karış geziyoruz. Adıyaman’da gitmediğimiz köy kalmayacak, dinlemediğimiz hemşerimiz olmayacak. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle köylerimizin ve köylülerimizin sorunlarını dinlemeye, not aldığımız sorunları da yüksek sesle dillendirmeye devam edeceğiz.

Bayramdan bu yana 100’e yakın köyü ziyaret ederek, köylülerimizle bir araya geldik gelmeye de devam edeceğiz. Sorunlarını bizzat kendilerinden dinleyecek, sorunlarının hem takipçisi olacak hem de bir türlü çözülemeyen sorunların CHP iktidarında nasıl çözüleceğini anlatmayı sürdüreceğiz.”

“Tarımda tehlike çanları çalıyor”

Köylerdeki sorunların hemen hemen hepsinin ortak olduğunu dile getiren Tutdere, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ziyaret ettiğimiz köylerdeki herkes aynı sorunları dile getiriyor, aynı sorunlardan dert yanıyor. Köylülerimiz bir yandan tütün sorununu, işsizliği, yoksulluğu ve geçim sıkıntılarını dile getirirken öte yandan da yılan hikayesine dönen baraj projeleri, tamamlanmayan sulama kanalları ve toplulaştırma sorunlarından dolayı yaşadıkları çaresizlikleri dile getiriyorlar. Birçok köyümüzde hala içme suyu sorunu var. İktidarın beceriksizliğinden dolayı susuzluğa mahkûm edilen ve kuru tarım yapmaya zorlanan çiftçilerimiz bu yıl da kuraklığın gölgesinde ürünlerini hasat etmeye çalışıyorlar. Fakat yaşanan kuraklıktan dolayı rekolte de ciddi bir düşüş söz konusu. Yaşanan ekonomik krizden dolayı da üreticilerimiz ve yetiştiricilerimiz artan girdi maliyetlerini karşılayamayacak durumda, kısacası tarımda tehlike çanları çalıyor. Yaşanan bu mağduriyetlerin giderilmesi için köylülerimizin hükümetten doğrudan destek talepleri var. Bu taleplerin karşılanması ve köylülerimizin yaşadıkları mağduriyetlerinin acil olarak giderilmesi şart.” 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA