Güncel
Giriş Tarihi : 28-05-2021 17:02   Güncelleme : 29-05-2021 13:26

Ashab-ı Kehf, Amigurumi Bebekleri ile tanıtılacak

Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) tarafından yaptırılan Ashab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)'in Amigurumi Bebekleri sergilenmeye başladı.

Ashab-ı Kehf, Amigurumi Bebekleri ile tanıtılacak

Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) tarafından Dulkadiroğlu Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürülüğüne Ashab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)'in Amigurumi Bebekleri yaptırıldı. Usta Öğretici Nida Akkaya'nın tasarladığı Amigurumi Ashab-ı Kehf Bebekleri için patent çalışması başlatıldı.

13 yıldır Türkiye'nin 15 ilinde Ashab-ı Kehf,Afşin ve Kahramanmaraş'ın tanıtım faaliyetlerini yürüten, Fuarlar, festivaller, maratonlar başta olmak üzere 15 ilde büyük organizasyonlarda tanıtım çalışması gerçekleştiren Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) uzun süredir üzerinde çalıştığı projelerinden birini daha gerçekleştirdi. Ashab-ı Kehf (YediUyurlar)'in Amigurumi Bebekleri yaptırılarak sergilenmeye başladı.

Bebeklerin özenle yapıldığını belirten Dulkadiroğlu Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bülbül, Afşin de bulunan bu mekana yakışacak bir çalışma yapıldığını ifade etti.

Dernek olarak her güzel işin ucundan tutmaya çalıştıklarını belirten GÖNÜLDER Başkanı Hüseyin Bozkurt'da, "Pandemi sürecinde il ve ilçe programlarımızı gerçekleştiremenin üzüntüsü içerisindeydik. Bu monoton süreçte bizde bu projemizi gerçekleştirdik. Ashab-ı Kehf (YediUyurlar)'in Amigurumi Bebekleri Afşin'imize ve Kahramanmaraş Turizmine hayırlı olsun." dedi.

Bebeklerin teslimi için Dulkadiroğlu Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret eden GÖNÜLDER heyetine kurum müdürü Mehmet Bülbül tarafından Filografi tablosu hediye edildi.

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA