Güncel
Giriş Tarihi : 28-05-2021 17:00   Güncelleme : 29-05-2021 13:27

Resim yarışmasında dereceye giren Abdüsselam'a ödülü verildi

Adıyaman'ın Besni ilçe Eğitim Vakfı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Abdüsselam Mahzun’a “Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” (PIKTES) kapsamında düzenlenen ve “Gelecek için Hayallerim” temalı resim yarışmasında ülke genelinde ilk on resim arasına girerek ödülünü aldı.

Resim yarışmasında dereceye giren  Abdüsselam'a ödülü verildi

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Suriyeli çocukların PIKTES kapsamında düzenlenen ve “Gelecek için Hayallerim” temalı resim yarışmasında ülke genelinde ilk on resim arasına girme başarısı gösteren Besni Eğitim Vakfı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Abdüsselam Mahzun’a Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle hediyesini takdim etti.

Ülke genelinde 450 eserin katılımı ile gerçekleştirilen ve Suriyeli öğrencilerin resimleri ile katıldığı yarışmada sona kalan resimler arasında jüri tarafından bir değerlendirme daha gerçekleştirildi.

Yapılan bu değerlendirmede ise dereceye giren öğrenciler belirlendi. Adıyaman’da yarışmaya katılan öğrenciler arasında Besni Eğitim Vakfı İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Abdüsselam Mahzun’un çizdiği resim ülke genelinde seçilen ilk on resim arasına girerek büyük bir derece elde etti.  

Dereceye giren Abdüsselam Mahzun için Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bir tören gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği finansman desteği ile Bakanlık tarafından yürütülen; Türkiye'de eğitim alan misafir öğrencilere yönelik uygulanan Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)’ten sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Besni İlçe Şube Müdürleri, okul öğretmenleri, dereceye giren öğrenci ve aileleri katıldı.

“PIKTES öğreticilerimizi ve çok kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyoruz”

İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ödül programında yaptığı konuşmasında; “Yabancı uyruklu çocuklarımızın uyumu konusunda elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bu çocuklarımızın başarılarıyla da her zaman gurur duyuyoruz. Türkiye genelinde yapılan etkinliğe katılım konusunda gayret gösteren PIKTES öğreticilerimizi ve çok kıymetli öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Bu eserler PIKTES sosyal medya platformlarında ve piktes.gov.tr adresindeki etkinlikler kısmında paylaşılmaktadır.” dedi.

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA