Güncel
Giriş Tarihi : 20-05-2021 12:58

Milletvekili Aydın: AK Parti'den önce ambulans bulmanız bile çok zordu

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, sağlık ve turizm yatırımlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Milletvekili Aydın: AK Parti'den önce ambulans bulmanız bile çok zordu

Milletvekili Aydın yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde özveriyle çalışan sağlık ordumuza teşekkür ettiğini söyledi.
Kentte yapılacak herhangi bir yatırım ya da talepler için önceliklere ve nüfusa dikkat ettiklerini belirten Aydın, sağlık alanında yapılan yatırımları aktardı.

“Bizde aşı, korona tedavisi, testler bedava”

Adıyaman'da 2002 öncesi diş hastanesinin olmadığını ifade eden Aydın, şu bilgileri verdi:

“Şimdi sadece merkezde 2 tane diş hastanesi var. Şu anda eskiye oranla çok daha modern gelişmiş hastanemiz var. 150 yataklı yerine 300 yataklı kadın doğum hastanesi yapılıyor. Eski devlet hastanesinin yerine yapılacak olan hastanenin projesi devam ediyor. Projesi tamamlandıktan sonra 150 yataklı hastanenin temeli atılacak. Hedefimiz yıl sonuna kadar bunun ihalesini yapmaktır. Biz 200 ün üzerinde Aile Sağlık Merkezi yaptık. Bu dönemde 10 tane hastane yaptık. 82. Yıl Devlet Hastanesi oraya muazzam bir sağlık müdürlüğü yapılacak. Üniversitenin orada kampüs içerisinde semt polikliniği açıyoruz. Tıp Fakültesi öğrencilerine de büyük bir Morfoloji binası açılacaktır. Bunlar daha önce hayal bile değildi. Bu kadar yatırım yapılıyor. AK Parti'den önce ambulans bulmanız bile çok zordu. Bulduğunuz ambulansın da size hizmet etmesi için deposunu doldurmanız gerekebilirdi. Şu anda mevcutta 58 ambulans, sağlık helikopterlerimiz ve jet ambulansımız var. Bu sene hava ambulansı sadece Adıyaman'dan 150’nin üstünde hasta almış."

"Bu memlekette 1 tane 112 acil servis vardı, şu anda 35 tane var"

Ahmet Aydın, "Bu memlekette 1 tane 112 acil servis vardı, şu anda 35 tane var. Bu şehirde 10 tane yoğun bakım vardı. Şu anda 244 tane yoğun bakım var. Bu pandemi de bile hastane ihtiyacı olup yer kalmadı denilen kimse olmadı. Onkoloji geliyor, tayini çıkıyor ve gidiyor. Biz bu 300 yataklıların içine onkoloji birimi de koyduk. Bütün ilçelerde hastaneler yenilendi. Bilim adamlarımız çoğunlukla eş durumundan gidiyor ya da mecburi görevi bittikten sonra ekonomik olarak tatmin olmuyor ve ayrılıyor. Yoksa şu an sağlık yönetimimizle de bir uyumları var. Bu konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Pandemi süresince hastanelere başvuru azaldı. İnsanlar sadece zorunlu durumlarda hastaneye gitmeye başladı. Avrupa'da, Amerika'da bu yok. Bizde aşı, korona tedavisi, testler bedava. Bu pandeminin en sıkıntılı olduğu zamanda bile mecbur olup da hastaneye yatırılamayan kimse olmadı. Vaka sayıları düşüyor, inşallah düşmeye de devam edecektir.”ifadelerini kullandı.

“Adıyaman hak ettiğini turizmden almıyor”

Milletvekili Aydın, devletin turizm konusunda gerekli alt yapı çalışmalarını, ulaşımı, yolunu yapmak durumunda olduğunu kaydetti.

Kültürel tarihi varlıklarının Adıyaman kadar olmayan şehirlerin 5 yıldızlı otel ve eğlence ortamlarının olduğuna işaret eden Aydın, şunları ifade etti:

“Ama şehirlerin marka değerleri vardır. Bir turist bir şehre gideceği zaman eğer gerçekten gezmek eğlenmek istiyorsa o şehri bir masaya yatırır. Ben nerede yiyip içerim, nerede konaklarım, nerede eğlenirim diyerek. Şu anda Gaziantep gastronomiyle ön plana çıktı. Kültürel tarihi varlıkları bizim kadar yok. Orada onlarca 5 yıldızlı oteller var, eğlence mekanları var. Bir de profesyonel hizmet veren turları var. Bu öncelikle bir kültürdür. Adıyaman'a 3-5 tane 5 yıldızlı otel yapılmazsa, turiste hediyelik eşya alabileceği yerler yapmazsanız. Gelen misafirler Nemrut’u, Cendereyi görüp Gaziantep'e, Şanlıurfa'ya gider. Sadece devletin yapması yetmiyor. Adıyaman hak ettiğini turizmden almıyor. Biz Adıyaman'ın tanıtımını da yapsak paralelinde özel sektörün bu konuda kendini geliştirmesi lazım. Devlet de gereken desteği verir. Şu anda Nemrut' a yürüyen merdiven, yamaç asansörü konusunda çalışmalar yapılıyor. Bunun için de UNESCO'nun onay vermesi gerekmektedir."

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA