Güncel
Giriş Tarihi : 18-05-2021 13:14   Güncelleme : 18-05-2021 17:55

Başkan Alkayış'tan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Alkayış'tan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Alkayış mesajında, “19 Mayıs milletimizin bağımsızlığa atılan ilk adımı, milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için kendi ülkesinde, özgür ve bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği gündür.” dedi.

“Tarihini, kültürünü bilen; kendi milli benliğine sahip çıkan ve bu değerleri de gençlerine aktarabilen milletler ilelebet yaşama hakkına sahip olurlar” diyen Alkayış, “Bu inançla, Samsun’da bağımsızlık mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı fedakâr milleti ile birlikte zafere taşımıştır. Kazanılan bu zaferin sürekli olması ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için de bu günü, gençlerimize armağan etmiştir. Devletimiz bu gün dünyanın her yerine barış ve istikrarı temin etmenin gayreti içindedir. 2023 hedefi 19 Mayıs’ta başlayan sürecin devamıdır.”

Alkayış, 19 Mayıs 1919’da, “Tam bağımsız bir ülke” olma mücadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetin; milli ve manevi değerlere önem veren, daha çağdaş, daha akılcı ve daha modern bir ülke olması için millete ve özellikle de Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düştüğünü belirterek, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarının umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutlar; sağlık ve başarılar dilerim.” dedi.

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA