Güncel
Giriş Tarihi : 17-05-2021 05:08   Güncelleme : 17-05-2021 10:46

HÜDA-PAR Mescid-i Aksa'da Müslümanlara yönelik saldırıyı kınadı

Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa'da Ramazan ayında ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırıları, HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.

HÜDA-PAR Mescid-i Aksa'da Müslümanlara yönelik saldırıyı kınadı

Adıyaman Halk Kütüphanesi yanında ikindi namazı sonrası düzenlenen basın açıklamasına STK başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İslam devletlerinin harekete geçmesi çağrısında bulunan katılımcılar, işgalci Siyonistlerin aleyhinde sloganlar attı.

"Kudüs özgürlüktür, cesarettir"

HÜDA-PAR Adıyaman İl Başkanı Mustafa Yetiş okuduğu açıklamada, "Kudüs candır, Kudüs hayattır, nefestir, Kudüs berekettir; harekettir, Kudüs özgürlüktür, cesarettir, Kudüs diriliş ve direniştir, Kudüs vahdettir, bizi birleştiren ve birleştirecek olandır." dedi.

"Her zaman ve platformda dile getirdiğimiz gibi Kudüs ve Mescid-i Aksa sadece bir toprak veya coğrafya davası değildir” diyen Yetiş, şunları ifade etti:

“Kudüs, bir akide meselesidir, izzet ve onurumuzdur. Onu işgalden kurtarmak ve saldırılara karşı korumak, bütün Müslümanların görevidir. Bugün siyonist terör çetesinin;Müslümanların sadece onuru ve izzetini çiğnemesine, şehirleri harap, bedenleri parçalamasına, katliamlarını gizlemek için basın merkezlerini vuracak kadar gözü dönmesine kahrolmuyoruz. Bugün sadece parça parça olan bebeklerimize, evleri başlarına yıkılan, Allah’tan başka sığınağı olmayan kardeşlerimize, bacılarımıza, kahrolmuyoruz. Bugün aynı şekilde koskoca İslam aleminin, yapılan bu zulmü hiçbir şey olmamış gibi seyretmesine de kahroluyoruz. Artık kelimelerin, kınamaların ötesine geçmemiz gereken noktadayız. Zulmü daha ne kadar seyredeceğiz, daha kaç parçalanmış bedene ağlayacağız. Bombaların ölüm yağdırmasına daha ne kadar ah-u vah edeceğiz? Ateş sadece düştüğü yeri değil yüreklerimizi de yakıyor. Mazlumun feryadı arşı titretirken İslam ülkelerinin yöneticilerinin harekete geçmesi için daha kaç şehrin yakılması, kaç bedenin parçalanması gerekecek."

"Ey İslam beldelerinin yöneticileri, artık kendinize gelin"

Siyonistlerin güçten başka bir şeyden anlamadığına vurgu yapan Yetiş, "Bugün tarih tekrar bütün dünyaya gösterdi ki zalimlerin, kâfirlerin anlayacağı tek dil direniş dilidir. Kudüs’ün özgürlüğüne giden yol hiç şüphesiz direnişten geçmektedir. Kaç gündür siyonist işgal çetesi direnişten dolayı afallamış ve tüm hırsını savunmasız insanlardan çıkarmaya çalışmaktadır. Hiçbir dönemde siyonist şebeke Filistin’de böylesine onları sığınaklara kapatacak bir direnişle karşılaşmamıştır. Öyleyse ey İslam ülkelerinin yöneticileri! Direniş hareketine siyasi, ekonomik ve askeri olarak destek verin. Mescid-i Aksa ve Müslüman kardeşlerimize kalkan olun! Sokakları kan gölüne çeviren katilleri durduracak adım atın! Ülkelerinizin İşgal rejimine sağladığı  siyasi, ekonomik, askeri imkanları derhal sonlandırın. Hiç şüphesiz İslam, korkakların değil cesur ve atılganların omuzun da yükselecektir." şeklinde ifade etti.

"İsrail, laftan-sözden anlamıyor"

İsrail’e anladığı dilden konuşmanın zamanının geldiğine vurgu yapan Yetiş, "Ey Birleşmiş Milletler, Ey insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden kuruluşlar,  neredesiniz? Ey İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye devletler, Siz Filistin’i, Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı kurtarmak için kurulmadınız mı? Daha kaç kez tecrübe edeceksiniz? İsrail, laftan-sözden anlamıyor. İsrail, cuma günleri camilerden okunan hutbelerden anlamıyor. İsrail, kınanmaktan anlamıyor. Tarih şahittir ve bu günlerde bir daha tecrübe edilmiştir ki; İsrail, ancak ve ancak güçten anlıyor. Ve bu gücü harekete geçirmenin zamanı çoktan gelmiştir. Gün, topyekun İslam alemi ve dünya barışını korumakla görevli uluslararası kuruluşların İsrail’in zulmüne dur deme günüdür. Gün, siyonistlere anlayacağı dilden ve en yüksek perdeden konuşma günüdür. Vakit bu zalimlere anladıkları dilden konuşma vaktidir." dedi.

"Sürekli dile getirdiğimiz gibi, siyonist işgalcilerin pervasızlığı onların gücünden veya cesaretinden kaynaklanmıyor" diyen Yetiş, şöyle devam etti:

"Onların, saldırılarını her gün biraz daha genişletmelerinin en büyük nedeni, İslam dünyasının dağınıklığı, duyarsızlığı ve İslam adına ismi olup da faaliyet yürütmeyen siz teşkilatların sadece onları kınamakla yetinmesinden ve İslam ülkeleri yöneticilerinin samimiyetsizliğidir. Sadece Müslümanlara değil, insana ve insanlığa da düşman olan hastalıklı bir ruh haliyle karşı karşıyayız. Tüm dünya da biliyor ki siyonistler işgal, şiddet ve terörden beslenen, yeryüzündeki huzurun ve güvenin önündeki en büyük engeldirler. Kudüs, ırkçı-siyonist işgalden kurtulup huzur ve güvenlik yurdu haline gelmedikçe, İslam ülkelerinin, İslam âleminin ve dünyanın huzur bulması mümkün değildir. Kudüs’ün, Gazze’nin ve Filistin’in işgalci ırkçı-emperyalistlerden tamamen temizlenmesini sağlamak ve o mübarek mekânların yeniden insanların huzur ve barış yurdu olmasını temin etmek bizlerin en kutsal vazifesidir."

Yetiş, açıklamasının devamında, "İslam toplumunun faaliyet gösteren bütün teşkilatlarını, insanlık onurunu korumayı görev sayan tüm sivil toplum kuruluşlarını; Kudüs’ün barış yurdu olmasının temini için bir araya gelerek en güçlü tepkilerini ortaya koymaya çağırıyoruz. İslam ülkelerinden; ordularını Kudüs şuuruyla teyakkuza geçirmeye, İsrail’e karşı somut adımlar atmaya davet ediyoruz. Nasıl ki Azerbaycan’a, Karabağ’a askeri destek sağlandıysa Filistin için de aynı destek sağlanmalıdır, diyoruz. Yeryüzünde barış ve adalete inanan bütün insanlığı; işgale, haksızlığa ve sömürüye karşı Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmaya, zalimin karşısında direnişin yanında yer almaya çağırıyoruz." dedi.

 "Unutmayalım ki, mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler asla diz çökmez"

Allah'ın emirlerine sarılıp birlik olmanın vaktinin gelip geçtiğini vurgulayan Yetiş, "Evet, artık söz değil harekete geçme vaktidir. Vakit ümmetin, ordularını ve namlularını siyonist işgalcilere yönelteceği vakittir. Gün, Kudüs’ün özgürlüğü için askeri, siyasi ve ekonomik politikaların devreye sokulması gerektiği gündür. Biz bugüne kadar her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Kudüs’ün özgülüğüne kavuşması için atılacak her adımı desteklemeye hazır olduğumuzu buradan bir kez daha ifade ediyoruz.

Ey İslam ümmeti, ey müminler, Allah’ın bize hitaben dediği 'Bunyanun Mersus', sağlam örülmüş bir duvar gibi kenetlenmiş saflar haline gelmemizin vakti gelmedi mi? İslam topraklarını işgal edenlerin aramıza soktukları tefrika, nifak tohumlarını söküp atmamızın vakti gelmedi mi? Daha ne zaman sadece ve sadece Allah’ın kitabı ve peygamberi Zişan’ın sünnetine sımsıkı sarılacağız." ifadelerini kullandı.

Yetiş, son olarak, "Kudüs bugün gönüllerimizi birleştirmeyecekse daha ne zamanı, neyi, kimi bekleyeceğiz? Allah muhafaza yaşadığımız İslam beldelerinin Kudüs ve diğer mazlum İslam beldeleri gibi işgal edilip yıkıma uğramasını mı bekleyeceğiz? Zannetmeyelim ki bugün Kudüs, Şam ve diğer İslam beldelerini işgal edenler emperyalist ABD, İngiltere ve uşakları o habis gözlerini İstanbul’a, Diyarbekir’e dikmemiş olsunlar. O gün iş işten geçmiş olmayacak mı? Kudüs'e, Mescid-i Aksa’ya, Mecsid-i Aksa’nın muhafızlarına, tüm şehitlere selam olsun." şeklinde kaydetti.

Basın açıklaması HÜDA-PAR Kahta ilçe Başkanı İrfan Demiral'ın yaptığı dua ile sona erdi.

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA