Güncel
Giriş Tarihi : 02-04-2021 16:10

MAHER Holding, Kozyatağı ikiz kulelerini devraldı

Besnili hayırsever işadamı Mahmut Erdemoğlu’nun sahibi olduğu MAHER Holding, Anadolu Grubu’nun bünyesinde bulunan 25 katlı Kozyatağı ikiz kuleleri satın aldı.

MAHER Holding, Kozyatağı ikiz kulelerini devraldı

Bir süredir devam eden devir işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ile Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan bir araya geldi.

Aktif varlıkları arasında AND Kozyatağı binasının bulunduğu AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin devri, MAHER Yatırım Holding A.Ş.’nin iştiraki olan Quick Sigorta A.Ş ve Corpus Sigorta A.Ş. şirketlerine gerçekleşti

Bu devir işlemi sonrasında AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.’nin aktifinde yer alan AND Kozyatağı Binası’nın mülkiyeti ve bina yönetimi; Quick Sigorta A.Ş ve Corpus Sigorta A.Ş. şirketlerine geçti.

Devir işlemleri sonrasında Anadolu Grubu merkez binasında bir araya gelen MAHER Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ile Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan; söz konusu anlaşmanın her iki taraf için de faydalı olması dileklerini dile getirdi.

Toplantıya aynı zamanda MAHER Holding CEO’su Levent Uluçeçen ve Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar da katıldı.

Ödül şampiyonu bina

Ulusal ve uluslararası pek çok ödülün sahibi olan AND Kozyatağı binası, yaklaşık 72 bin metrekare inşaat alanı ve yaklaşık 36 bin metrekare kiralanabilir alanı ile 25 katlı A+ ofis binasından ve perakende dükkanlarından oluşuyor.

Ayrıca, dünyaca ünlü Alman mimarlık firması HPP Architects tarafından "denge" temasıyla inşa edilen AND Kozyatağı; modern ve zamansız tasarımı, ferah ofis ve lobi alanları, geniş toplantı odaları, yüksek otopark ve temiz hava kapasitesi ile Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED Platinum Sertifikası sahibi A+ bir proje niteliği taşıyor.

AND Kozyatağı’nda ortak kullanım alanları olarak ise 6 toplantı odası ve 200 kişilik konferans salonu bulunuyor. 2016 yılı başında yaşamın başladığı binada; ilaç, petro-kimya, bilişim, bankacılık, gıda, pazar araştırması gibi farklı sektörlerden birçok ulusal ve uluslararası firmanın yönetim ofisi yer alıyor.

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA