Güncel
Giriş Tarihi : 30-03-2021 18:36

CHP'li Nazlıaka: İktidara gelmeye uzun yıllardır hiç bu kadar yakın olmamıştık - Videolu Haber

Adıyaman'da bir takım temaslarda bulunmak üzere gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Adıyaman İl Başkanlığı ziyaret ederek partililer ile bir araya geldi.

CHP'li Nazlıaka: İktidara gelmeye uzun yıllardır hiç bu kadar yakın olmamıştık - Videolu Haber

Adıyaman'da temaslarda bulunmak üzere gelen CHP Kadın Kolları Başkanı Nazlıaka, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet ve CHP Merkez Adıyaman İlçe Başkanı Hüseyin Buluş ile partililer eşlik etti.

Başkan Nazlıaka, CHP Adıyaman İl Başkanlığını ziyaret ederek parti temsilcileri ile bir araya geldi.

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, "Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka, bizleri ziyaret ettiler. Ben kendisine hoş geldin diyorum."dedi.

Nazlıaka:CHP geçmişte olduğu gibi dönüştürücü ve kurtarıcı rolü yeniden üstlenmeye doğru yöneltmiştir

Genel Başkan Nazlıaka burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Gerçekten Adıyaman bugün beni bağrına bastı. Çok teşekkür ediyorum her birinize, çok güzel çok verimli bir süreç yürütüyoruz. Birazdan salon toplantısı yağacağız ama biz bizeyken özellikle ifade etmek istediğim noktayı söyleyeyim, iktidara gelmeye uzun yıllardır hiç bu kadar yakın olmamıştık. Gerçekten şuanda ne yazık ki ülkenin içinde bulunduğu durum Cumhuriyet Halk Partisi'nin ne yazık ki dememin sebebi durumun vahametinden dolayı Cumhuriyet Halk Partisini geçmişte olduğu gibi dönüştürücü ve kurtarıcı rolü yeniden üstlenmeye doğru yöneltmiştir. Onun için her birimize önemli sorumluluk düşüyor. Detaylı konuşacağız bizler kadın kolları olarak yoğun çalışmaların içindeyiz. Ve bu mücadeleyi kadın erkek bir arada vermeliyiz. Tüm muhalif ittifak güçleri olarak vermeliyiz. Ben burada bu iradeyi görüyorum." 

Tutdere: "Adım adım iktidara hazırlanıyoruz"

Milletvekil Tutdere ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin adım adım iktidara yürüdüğünü vurgulayarak, Adım adım iktidara hazırlanıyoruz. Teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, kadın örgütlerimiz hepimiz sahadayız. Tüm arkadaşlarımız halkımızın bu zor dönemde yanında ve bizde Adıyaman'da sizlerle beraber sahada vatandaşımızın, esnafımızın yanındayız. Adıyaman'ımızın dar bölgemizin sesi olmaya devam ediyoruz.Genel Başkanımızın da Adıyaman'da olması hepimize büyük heyecan kattı teşekkür ediyoruz kendisine inşallah önümüzdeki süreçte parti çalışmalarına birlikte olacağız. "dedi.

Adıyaman'ın kadın kolları açısından ve örgütlenmesi açısından önemli bir il olduğuna işaret eden Tutdere, şunları kaydetti:

"Önceki başkanımız Fatma Köse Adıyamanlı hemşerimizdi onu da kendi memleketinden emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Oradan bayrağı başkanım aldı. Yine Adıyaman teşkilatları olarak biz her daim hem kadrolarımızla birlikte bütün teşkilatlarımızla birlikte aynı kararlılıkla aynı cesaretle mücadeleyi sürdüreceğiz. Türkiye çok karanlık bir süreçten geçiyor. Bu kararlılığı kadınlarımızın öncülüğünde genel başkanlığımızın liderliğinde yırtıp atacağız ."

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, açıklamaların ardından bir süre teşkilat mensuplarıyla görüştü.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA