Güncel
Giriş Tarihi : 21-03-2021 10:58

CHP'li Buluş: İlk seçimde bu millet gereken dersi vererek, iktidarı ehline teslim edecektir

CHP Merkez Adıyaman İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile geçen son 1 yılı değerlendirdi.

CHP'li Buluş: İlk seçimde bu millet gereken dersi vererek, iktidarı ehline teslim edecektir

Başkan Buluş, açıklamasında ,"Ekonomide pandeminin 1. yılı işsizlik ve yoksullukta tablo kötü. Son bir yılda hayat pahalılığı artarken, işsizlik ve yoksulluk geniş kesimlere yayıldı.Ailelere doğrudan destek şart."dedi.

Türkiye'de ilk Kovid-19 vakasının 11 Mart 2020 tarihinde açıklandığını anımsatan Buluş, aradan geçen son bir yılda halk sağlığına ve toplumsal yaşama ağır darbe vuran pandemi sürecinin, yanlış yönetilen  Türkiye ekonomisini de derinden etkiledini vurguladı.

"Mızrak çuvala artık sığmıyor

Pandemi ile geçen son 1 yılda binlerce işletme kapandığını ve yoksulluğun arttığının altını çizen Buluş, şöyle devam etti:

 "AK Parti Hükümeti  pandemide halkına  en az destek veren ülkeler  arasında yer aldı. İçinde bulunduğumuz ekonomik krizde bunun cabası. Önümüzdeki süreçte zam yağmurları  devam edecek hayat pahalılığı arttı daha da artacak, işsizlik ve yoksulluk geniş kesimlere yayıldı. Milyona yakın insanın da çok ciddi bir gelir kaybı yaşadığına şahidiz.

Devlet kültürü gereği olası her türlü felaketler, afetler, salgınlar gibi bilimum olaylara karşı önceden tedbirler alıp halkını, ekonomik olarak koruyan ve sosyal hayatın devamını ve refahını maksimum düzeyde stabil kalmasına destek veren bir sorumluluğu olmalıdır. Ancak 19 yıldır ülkeyi, devleti yönetenler maalesef sınıfta kalmıştır. Çeşitli suni gündemlerle asıl gündemi yani işsizlik, yoksulluk, geçim derdi gündemlerini perdelemeye çalışsalar da mızrak çuvala artık sığmıyor."

"Ülkemizin fedakar halkına, bu umursamaz politikalar reva görülemez"

 "Ayşe teyze pazardan eve buruk ve torunlarına  karşı mahcup şekilde dönüyor"diyen Buluş, şöyle devam etti:

"Esnaf kepenk kapatmakla kalmayıp yer yer yaşamla olan bağları kopma noktasındadır. Yıllardır vatandaşının bekasından çok kendi çekirdek çevresinin  doymak bilmeyen ihtiraslarına hizmet eden bir yönetimle karşı karşıyayız.

Bir avuç müteahhidin yandaşın ekonomik istikbali ülkenin bütününe bedel gibi ilkel bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin fedakar halkına, bu umursamaz politikalar reva görülemez.  Dünyanın en adaletsiz vergi sistemiyle üreten, çalışan vatandaşına karşı bu kadar pervasız bir hükümetin takdirini, halkın yansız terazisine bırakıyorum. Çeşitli ekonomik reform algılarıyla, oyunlarıyla bir süre daha bu aziz milleti kandıracaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. İlk seçimde bu millet gereken dersi vererek, iktidarı ehline teslim edecektir."

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA