Güncel
Giriş Tarihi : 21-03-2021 09:08

Adıyaman’da 255 atlet yarıştı

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı'nın 2021 yılı faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi ve İl Karmaları Bölgesel Kros Projesi 1.Kademe Grup yarışmaları sona erdi.

Adıyaman’da 255 atlet yarıştı

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliği ile gerçekleştirilen müsabakalara  Adıyaman, Mersin, Şanlıurfa, Hatay, Malatya, Kilis, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adana illerinden gelen yaklaşık 255’i sporcu olmak üzere toplamda 268 kişi katıldı.

Mahmut El Ensari Ali Dağı Mesire alanında yapılan yarışmalarda altı farklı kategoride mücadele eden sporcular zorlu parkurda dereceye girebilmek ve 2 grup yarı finallerine katılmaya hak kazanabilmek için mücadele etti.

Farklı illerden gelen 255 bay ve bayan atletleri Adıyaman’da misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, "Ben dereceye giren tüm sporcularımızı ve bu organizasyona emek veren herkesi kutluyor, yarı finallerine katılmaya hak kazanan illerimize de başarılar diliyorum."dedi.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Spor Hizmetleri Müdürü Zeynal Abidin Deneri, Spor Şube Müdürü Sezgin Yıldırım, Atletizm Bölge Koordinatörü Nurettin Özyürek ve Adıyaman Atletizm İl Temsilcisi Sait Durmuş tarafından verildi. 

Yarışmalar sonucunda;

U18 kadınlar takım sıralamasında 1. Gaziantep 2. Şanlıurfa 3. Hatay

U18 kadınlar ferdi sıralamasında 1.Gaziantep Hatice Kılıç 2.Şanlıurfa Nidanur Toprak 3.Şanlıurfa Berfin Mece

2008 - 2009 kızlar ferdi 1.500 Km  1.Gaziantep Rabia Özbey 2.Gaziantep Gülcan Bayram 3.Hatay Esma Eren

2008 2009 kızlar takım 1.500 Km 1.Gaziantep 2.Hatay 3.Adıyaman

2006 - 2007 kızlar ferdi sıralamasında 1.Mersin Bursenur Batak 2. Gaziantep Sevgi Gürbüz 3.Gaziantep Bayiye Yavaşça

2006 - 2007 kızlar takım sıralaması 1.Gaziantep 2.Mersin 3 Adıyaman

2008 - 2009 ferdi 1.Gaziantep İbrahim Halil Karayılan 2.Adıyaman Efe Süleyman Özdemir 3.Gaziantep Yasin Yıldırım

2008 - 2009 erkekler takım 1.Gaziantep 2. Şanlıurfa 3.Hatay

U18 erkekler ferdi 4 km 1.Malatya Yusuf Malkoç 2.Osmaniye Alper Fındık 3.Malatya Mikail Dere

U18 erkekler takım 1.Malatya 2.Gaziantep 3 Osmaniye

2006 - 2007 erkekler ferdi 1. Gaziantep Emrah Vurucu 2.Osmaniye Musat Kundakçı 3.Osmaniye Kahan Abimez

2006 - 2007 takım 1.Gaziantep 2. Osmaniye 3. Hatay

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA