Güncel
Giriş Tarihi : 19-03-2021 09:54

Risk haritasında 'mavi' ilçe Ceylanpınar'da sıkı denetim sürüyor - Videolu Haber

Koronavirüs risk haritasında "Mavi" ile en iyi durumdaki İller arasında bulunan Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye iş birliğinde dinamik denetimden taviz verilmiyor.

Risk haritasında 'mavi' ilçe Ceylanpınar'da sıkı denetim sürüyor - Videolu Haber

Koronavirüs risk haritasında "Mavi" ile en iyi durumdaki İller arasında bulunan Ceylanpınar ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye iş birliğinde dinamik denetimden taviz verilmiyor.

Ceylanpınar ilçe kaymakamlığının koordinesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında zabıta ekipleri ilçe genelinde dinamik denetimler gerçekleştiriliyor.

Koronavirüs kısıtlamalarının, risk grubuna göre kademeli olarak esnetilmesi ve kontrollü normalleşmede halkın rehavete kapılmaması için sıkı önlemler aralıksız sürdürülüyor.

Ceylanpınar Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, ilçenin dört bir yanında alışveriş merkezleri, lokanta ve restoranlar, vatandaşların yoğun olduğu iş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyum denetiminden taviz vermiyor.

Ekipler aynı zamanda fiyat etiketi ve ürünlerin son kullanım tarihiyle ilgili denetimlerini de sürdürüyor.

Yeni süreçte kolluk kuvvetleri vasıtasıyla yürütülen denetim faaliyetlerine; kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve meslek odalarının da desteği sağlanıyor. Bu kapsamda, titiz bir çalışma yürüten Ceylanpınar Belediyesi, kenti karış karış gezerek, kurallara riayet edilmesini sağlıyor.

Ceylanpınar Belediyesinde görev alan 72 personelle destek verilen denetimlerde, 4,5 ve 6’şar kişiden oluşan ekipler dönüşümlü olarak görev yapıyor.

Canpolat: Bu virüs aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir

Zabıta Müdürü Mehmet Canpolat, "İçişleri Bakanlığımızın genel denetimleri doğrultusunda, ilçe Kaymakamlığımız, Belediye Başkanımız ve birim arkadaşlarımızla koordineli Ceylanpınar ilçe genelinde denetimlerimizi sürdürmekteyiz. Aynı zamanda Kovid-19 ile ilgili Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak, halkımızın sağlığı için hepimiz sahadayız. Bu virüs aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir." dedi.

Canpolat, Kovid-19 denetiminde belirtilen kurallara riayet edildiği ve herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığını belirterek, tüm Ceylanpınar halkına duyarlı davranışları için teşekkür etti.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA