Güncel
Giriş Tarihi : 17-03-2021 10:02

Başkan Biznet: Adıyaman’da Kovid -19'u devlet kendi eliyle patlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, katıldığı bir televizyon programında, “Yeterli önlemler alınamadı, hastane de hayata geçirilemedi. Dolayısıyla Adıyaman’da Kovid-19'u devlet kendi eliyle patlattı." dedi.

Başkan Biznet: Adıyaman’da Kovid -19'u devlet kendi eliyle patlattı

Ulusal yayın yapan bir televizyon programına konuk olan CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Adıyaman’da Kovid-19 vakalarının yüksek olmasının nedenlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

"Hem ekonomik anlamda hem de hastalıklar anlamında çok yorulduk"

Adıyaman'daki hastane eksikliğine dikkat çekerek, süreci en ağır geçiren illerden biri olduklarını dile getiren Başkan Binzet, "Türkiye’deki kırmızı illerden bir tanesi. Hatta Güneydoğu’da tekiz, kırmızı il olarak. Neden ve sebeplerine bakmak lazım. Adıyaman’da 400 yataklı olan bir tane hastanemiz var. Bu hastanenin dışında sağlık hizmeti veren bir kurumumuz yok. Bu şu anlama geliyor. Adıyaman’da kalp krizi de geçirseniz, kovid de olursanız aynı kapıdan girip, aynı koltukta oturuyorsunuz. Aynı doktor tarafından muayene edilmek zorunda kalıyorsunuz. Bu da Adıyaman’daki pandeminin bu kadar yükselmesine ve kırmızı olarak kalmamıza neden oldu. Pandemi sürecini en ağır geçiren illerden bir tanesiyiz. Hem ekonomik anlamda hem de hastalıklar anlamında çok yorulduk." dedi.

"Sahra hastanesinin yapılması konusunda çok ısrarcı olduk"

Sadece Kovid-19 hastalarının kullanacağı bir sahra hastanesi için açıklama yaptıklarını dile getiren Binzet, "Adıyaman’da bir şehir hastanemiz yok. Adıyaman’da geçmiş dönemde merkezde hizmet veren 150 yataklı bir hastanemiz yıkıldı. 2015 yılından beri bu hastanenin yapılmasını bekliyorduk. Pandemi döneminde bizim Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Abdurrahman Tutdere ile birlikte örgütümüzün yaptığı birçok açıklama var. Adıyaman’a çok hızlı olarak bir sahra hastanesinin yapılması konusunda çok ısrarcı olduk. Bununda sadece pandemi hastalarına yani Kovid-19 hastalarına hizmet vermesi için çok ısrar ettik. Altyapı yetersizliğinden bahsettiler.

Onun üzerine şu an Adıyaman’da bulunan ve Sağlık Müdürlüğü Hizmet Merkezi olarak kullanılan 82. Yüzyıl Hastanesi diye bir hastane var. Bu hastanenin pandemi hastanesine çevrilmesini çok istemiştik. Ama yeterli önlemler alınamadı, hastane de hayata geçirilemedi. Dolayısıyla Adıyaman’da Kovid’i devlet kendi eliyle patlattı." ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA