Güncel
Giriş Tarihi : 16-03-2021 12:00

Başkan Aydın'ın Sosyal Hizmetler Günü açıklaması - Videolu Haber

Adıyaman Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği̇ Başkanı İbrahim Halil Aydın, Sosyal Hizmetler Günü hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Aydın'ın Sosyal Hizmetler Günü açıklaması - Videolu Haber

Aydın, açıklamasında, Birleşmiş Milletler tarafından 2000 yılında yayınlanan "Milenyum Kalkınma Hedefleri" ve 2015 yılında yayınlanan "Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri" kapsamında Uluslararası Sosyal Hizmet Uzmanları Federasyonu (IFSW), Uluslararası Sosyal Hizmet Okulları Birliği (IASSW) ve Uluslararası Sosyal Refah Konseyi (ICSW) bir uygulama stratejisi olarak "Sosyal Hizmet ve Sosyal Kalkınma için Global Ajanda: Eylem Taahhüdü" ilan edildiğini kaydetti.

Bu strateji sosyal hizmet uzmanları arasında küresel bir ağın kurulmasını, sosyal hizmetlerde ve sosyal kalkınmada olumlu sonuçların teşvik edilmesinde çalışmaların yapılmasını içerdiğini Aydın, şu ifadelere yer verdi:

"Bu kapsamda Mart 2012'de Birleşmiş Milletlerde, her yıl mart ayının üçüncü salı gününün "Dünya Sosyal Hizmet Günü" olarak çeşitli temalar ekseninde kutlanacağına karar verilmiştir. Dünya Sosyal Hizmet Günü dünyanın dört bir tarafında 2012 yılından beri çeşitli temaların gündeme gelmesiyle kutlanmaktadır. 2012-2014 yıllarında "Sosyal ve ekonomik eşitliği teşvik etmek", 2015-2016 yıllarında "İnsanın değerini ve onurunu yüceltmek", 2017-2018 yıllarında "Toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliği geliştirmek", 2018-2020 yıllarında "Sürdürülebilir insan ilişkileri yoluyla refahı teşvik etmek" bu özel günün temalarını oluşturmuştur.

Dünya Sosyal Hizmet Günü'nün 2021 yılı teması Ubuntu: Ben, Biz Olduğumuzda Benim: Toplumsal Dayanışmanın ve Küresel Bağlılığın Güçlendirilmesi" olarak belirlenmiştir. Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Adıyaman Şubesi olarak mesleğimiz için anlamı büyük olan bu özel günde, sosyal hizmet uzmanlarının insan hakları, sosyal bütünleşme ve bağlılığı teşvik etmenin; sosyal adaletin, sosyal gelişmenin, sosyal işlevselliğin ve iyilik halinin artırılmasındaki rolünü vurgulamak istiyoruz. Sosyal hizmet mesleğinin "İnsan Hakları ve Sosyal Adalet" temel ilkelerini uygulayan sosyal hizmet uzmanları insan onurunu yüceltmek ve toplumun insan onuruna yakışır bir yaşam sürdürmeleri için; toplumun tüm kesimleri ile hiç bir ayrım gözetmeksizin çalışır.

Dün Gölcük, Van depreminde, Soma maden faciasında, Suriye mülteci göçünde ve bugün tüm dünyayı olumsuz etkileyen küresel salgın olan pandemi krizinde de sosyal hizmet uzmanları gerek alanda gerekse de kurum veya kuruluşlarda mesleklerinin gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler. Tüm dünyada mart ayının 3. salı gününde kutlanan Dünya Sosyal Hizmet Gününde tüm meslektaşlarımın Dünya Sosyal Hizmet Gününü kutluyor, sosyal hizmet mesleğinin hak ettiği değerin yaşandığı bir yıl olmasını diliyorum."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA