Güncel
Giriş Tarihi : 12-02-2021 12:12

Sokak hayvanları unutulmadı

Adıyaman’ın ilçesi Kahta'da ülkü ocakları teşkilatı ‘Yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ çağrısıyla sokakta yaşayan can dostları için ehemmiyet içeren husus konusunda kolları sıvadı.

Sokak hayvanları unutulmadı

Kahta Ülkü Ocakları,sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde üşümemesi için ilçe geneline kedi ve köpek evleri yerleştirdi.

Salgın sürecinin,hava koşullarının ve içerisinde bulunulan şartların yeteri düzeyde olmadığını, bu sebep akabinde bu durumun beslenmekte zorlanan hayvanların sağlığını tehdit ettiğini söyleyen Kahta Ülkü Ocak Başkanı Ömer Faruk Toprak, “Bu soğuk kış günlerinde biz elimizden geldiğince unutulan merhamet duygusunu insanlara hatırlatmak amacıyla sokak hayvanlarının mama ve barınma ihtiyacını karşılamaya çalıştık ve bu konuda çalışmaya devam edeceğiz. Bu hususla beraber içerisinde yaşadığımız toplum ve de çevreyi bizlerle paylaşan canlılarında bizler kadar hakkının olduğunu önemle belirtir sadece durum desteğinin sunulmasının yanında icraat içerikli fiiliyatların gerektiğini önemle belirtmek isterim. Kahta Ülkü Ocakları olarak el birliğiyle ilçe genelindeki hayvanlara gereken barınma ve mama desteği sağlayacağız.’’ dedi. 

Unutmayın çağrısı

Kahta Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Faruk Toprak, "Allah’ın yarattığı hiçbir canlıyı aç bırakmayacağız” diyerek soğuk kış günlerinde dilsiz dostlarımıza kuru mama ve yem desteği sağlanacağını hatırlatarak ocak yöneticisi arkadaşlarına gönülden destekleri için de teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA